poniedziałek, 18 maja 2020

"Z tobą zawsze" - Beata Sagan

"Joasia ma wszystko, o czym marzy typowa nastolatka. Jest ładna, popularna i lubiana. Ma kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego – chłopaka. Wybrankiem jej serca jest nikt inny, jak sam Marek – najprzystojniejszy i najfajniejszy chłopak w całej szkole. Joasia ma ostatni rok, żeby zdobyć jego serce i pójść z nim na studniówkę. Wydaje się, że na drodze stoją jedynie jej nadopiekuńcza mama oraz wkurzający sąsiad. Czy faktycznie tak jest? A może to właśnie sama Joasia jest przeszkodą na drodze do swojego szczęścia?"

Joasia jest licealistką, będącą w grupie popularnych dziewczyn. Potajemnie wzdycha do Marka, który od dawna jest jej obiektem pożądania. Skrycie liczy, że zostanie przez niego zaproszona na studniówkę, a także, że zostaną parą. Niestety, nie wszystko jest takie proste, o czym niebawem się przekona... Co przydarzy się dziewczynie? Jakie podejście ma Marek?

"Z Tobą zawsze" to świetna opowieść o losach nastolatków. Autorka, Beata Sagan tworzy historię, w której przeplatają się wszelkie obecne problemy. Pojawia się miłość, przyjaźń, bunt, a także "zakładanie maski", bycie kimś innym. Styl pisania jest bardzo przyjemny, wciągający, pozwala oddać się w całości lekturze. Jest lekka, a jednocześnie idealnie oddająca rzeczywistość.
Bohaterowie zostali stworzeni z pomysłem, każdy z nich jest wyjątkowy, posiada swój własny charakter. Książka ta, jest idealnym powrotem do naszej przeszłości, pozwala powspominać to, co minęło. Pierwsze miłości, przyjaźnie, imprezy.

"Z Tobą zawsze" oceniam na 9/10. Historia jest jedną z najlepszych młodzieżówek, jakie miałam okazję czytać. Fabuła jest wciągająca, porusza ważne zagadnienia. Jest pełna mocnego brzmienia, fragmentów muzycznych, które w pewnym momencie wręcz zastępują niektóre słowa. Muzyka odgrywa znaczącą rolę, pozwala przenieść się czytelnikowi w inny klimat.
Warto wspomnieć, że jest to debiutancka powieść autorki. Zachęcam do zapoznania się z tą lekturą, oraz czekam na kolejne historie pisarki.
#Carolina

12 komentarzy:

 1. Oj zachęciłaś :) Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo przydałaby mi się taka lekka książka

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja przez dłuższy czas nie mogłam się przekonać do polskich autorek. Ale o dziwo gdy książki autorki pisały z zagranicznymi imionami nie spostrzegałam nawet że autorka jest polką. Tej jeszcze nie znam ale z chęcią przeczytam :D Coś czuję że to idealna książka na jeden wieczór :D
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i mam bardzo podobne zdanie. Świetna, wciągająca fabuła

  OdpowiedzUsuń
 5. Zachęcająca recenzja, muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno się za nią werznę przeczytam.

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje sie ciekawa choć do młodzieży juz od dawna nie należę ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasami lubię sięgnąć po coś lekkiego, prostego, ale z ujmującą historią - takie bywają książki młodzieżowe. Super recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś się zastanawiałam nad ta książką, ale Twoja recenzja chyba skłoni mnie do sięgnięcia po lekturę

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię książki o takiej tematyce, a ta wydaje się być ciekawa :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zazwyczaj wolę historie miłosne dla nieco starszych odbiorców, ale czasami także chętnie sięgam po młodzieżówki. Dlatego też, jak znajdę chwilę, to zapoznam się z powyższym tytułem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mimo, iż ciężko czyta mi się coś od Polskich autorek, to sięgnęłabym po tę książkę. Zazwyczaj po prostu przeszkadzają mi polskie imiona, które zawsze zamieniam na zagraniczne. Wciagneła mnie, po przeczytaniu tej recenzji, więc gdy gdzieś ją znajdę, na pewno po nią sięgnę.
  Pozdrawiam xoxo

  Niallerkaa

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)