niedziela, 24 maja 2020

"Nieidealnie dopasowani" - Melanie Harlow & Corinne Michaels

 "Pierwsza zasada zawodowej swatki: Nie zakochuj się w swoim kliencie. Jednak Willow złamała tę zasadę, kiedy zakochała się w Reidzie Fortino – swoim najlepszym przyjacielu, który był jednocześnie jej klientem. Miała mu znaleźć dziewczynę. Myślała, że to będzie łatwe. Nie było.

Willow musi uwodnić matce, że jest w stanie przejąć jej biznes – firmę zajmującą się dobieraniem idealnych partnerów. Inaczej rodzinny interes zostanie zamknięty. Reid zgadza się zostać jej klientem i w ten sposób pomóc przyjaciółce. Do tej pory stałe związki lub małżeństwo go nie interesowały, ale tym razem daje się namówić na swatanie. Im więcej czasu tych dwoje spędza razem, próbując znaleźć Reidowi idealną dziewczynę, tym bardziej Willow chciałaby mieć go tylko dla siebie.
Wszystko się pogmatwało. Willow nie tylko może zrujnować rodzinny biznes, ale też stracić swoje serce."

Przyjaźń damsko-męska to temat sporny. Jedni uważają, że istnieje, natomiast inni nie wyobrażają sobie takiej relacji. W końcu jak można być ze sobą tak blisko, ale nie czuć nic do siebie? Na to pytanie ciężko znaleźć odpowiedź, ale zdarza się i tak. Osobiście znam dużo takich przykładów i myślę, że relacja przyjaciół jest normalna. A Ty? Sądzisz, że przyjaźń damsko-męska istnieje?

Willow to dojrzała kobieta marząca o dziecku. Niestety, jej życie uczuciowe jest dość ubogie. Większość czasu spędza ze swoim przyjacielem, Reidem. Pracuje w rodzinnej firmie, gdzie zajmuje się swataniem ludzi. Niestety, jej pary przeważnie nie są zbyt dobrane, a przyszłość biznesu stoi pod znakiem zapytania. Aby udowodnić swoją kompetencję, podejmuje się zadania znalezienia idealnej partnerki dla Reida. Czy plan się powiedzie?

"Nieidealnie dopasowani" to piękna historia o przyjaźni damsko-męskiej. Dwoje dorosłych ludzi spędza ze sobą każdą wolną chwilę, ale nie ma pomiędzy nimi uczucia. Do czasu... W momencie, gdy Willow ma za zadanie znaleźć ukochaną Reidowi, dociera do niej, jak wielkie uczucia ma wobec niego. Sytuację komplikuje fakt, że nie chce stracić najlepszego przyjaciela...
Autorki, Corinne Michaels oraz Melanie Harlow stworzyły przepiękną opowieść o ogromnej przyjaźni i miłości. W nietuzinkowy sposób pokazały problemy przewijające się w dzisiejszym świecie, w tym m.in.: problemy rodzinne czy różnice poglądów. Fabułę oparły o niesamowity, przyjemny klimat. Akcja rozwija się stopniowo, pozwalając czytelnikowi wczuć się w panującą atmosferę, utożsamić z bohaterami. Główne postacie są dokładnie opisane, mają różne, wyraźne charaktery i potrafią walczyć o swoje. Cała powieść została napisana w bardzo przyjemny sposób, a lektura upływa niezmiernie szybko. Historię oceniam na 9/10 i polecam miłośnikom lekkich, ciekawych romansów.
#Carolina

6 komentarzy:

 1. Według mnie przyjaźń damsko-męska istnieje. Sam tytuł już mnie zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio ta książka cały czas przewijała mi się w propozycjach taniej książki. Osobiście uważam że taka przyjaźń istnieje. Sama mam przyjaciela i wiem że w tej relacji nic by wiecej nie wyszlo z wielu przyczyn. Poza tym z facetami dla mnie jest się jakoś lepiej dogadać :D
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że przyjaźń damsko-męska jest mozliwa, ale baaardzo trudna. Fajnie jakby taka firma serio istniała, myślę,że byłaby lepsza niż Tinder xD

  Miłego wieczoru!
  zpolskidopolski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja uważam ze taka przyjaźń istnieje choć nie zdarza sie często. Książka wydaje sie ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wielki zamiar ją przeczytać :D

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)