sobota, 30 marca 2019

"Ścigana" - Lisa Harris

"Ścigana" to kolejny tom z serii Akta Nikki Boyd. Opowiada jedną z przygód agentki SBŚ, Nikki. Dziewczyna jest uczestnikiem katastrofy lotniczej, w trakcie której poznaje Erikę. Kobieta jest wystraszona, wychodzi z samolotu, gdzie po dłuższej chwili ślad po niej znika. Nikt jej nie widział, nikt o niej nie słyszał. Znikają wszystkie ślady jej istnienia. Jaka tajemnica kryje się za zniknięciem Eriki? Dlaczego nikt nic o niej nie wie?

Nikki Boyd to bohaterka, której niestraszna żadna przygoda. Mimo ciężkich doświadczeń nie boi się dalej pracować, ba, staje z niebezpieczeństwem twarzą w twarz. Do SBŚ dołączyła na skutek zaginięcia swojej siostry. Przechodząc "piekło" i żyjąc w niepewności, postanowiła zrezygnować z nauczycielskiej posady i zająć się zawodowo szukaniem osób. W ten sposób pragnie pomóc ludziom takim jak ona sama, niepewnym i rozsypanym po stracie bliskich.

Autorka, Lisa Harris stworzyła historię, która bezgranicznie wciąga czytelnika, pozwalając jednocześnie "pobawić się" w detektywa. Każdy wątek się komplikuje, rujnując dotychczasowe przewidywania. Lektura zaskakuje, co chwilę dostarczając nowe wrażenia. Akcja toczy się szybko, a nagłe zwroty akcji przyprawiają o szybsze bicie serca. "Ścigana" to dobry thriller połączony z obyczajówką. Wątki poboczne i doskonale dobrane tło, przypadną do gustu bardziej wymagającym czytelnikom.

Lisa Harris stworzyła serię, gdzie każdy tom opowiada o innym śledztwie z życia Nikki. Sprawia to, że mimo nieznajomości wcześniejszych przygód, bez problemu odnajdziemy się w lekturze.
Książka pt. "Ścigana" została napisana bardzo przyjemnym stylem, prostym językiem. Wieczór spędzony przy książce minął mi w niezmiernie szybkim tempie, w emocjonalnej atmosferze. Polecam miłośnikom skomplikowanych, nieprzewidywalnych historii :)


6 komentarzy:

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)