sobota, 6 kwietnia 2019

"Fighting Temptation" - K.C.Lynn

Jaxson i Julia to para przyjaciół na dobre i na złe. On - typowy "bad boy", którego lepiej unikać. Ona - piękna, niewinna i dobra, zupełne przeciwieństwo chłopaka. Razem tworzą duet nie do pokonania. Mimo niezbyt pochlebnej opinii społeczeństwa, ich przyjaźń trwa, powoli przeradzając się w coś głębszego... Lecz czy oboje czują coś więcej? Jak potoczą się losy tej dwójki?

Jaxson jest aroganckim i agresywnym mężczyzną. Potrafi zawalczyć o swoje, nawet kosztem czyjejś śmierci. Wbrew pozorom - krzywdzi tylko tych, którzy na to zasługują. Dba o honor, a także o najbliższą jego sercu - Julię. Na skutek złych doświadczeń z dzieciństwa, boi się angażować, czuje się gorszy od innych. Mimo, iż czuje do niej coś więcej, stara się trzymać na dystans - dla jej dobra.

Julka bezgranicznie kocha przyjaciela, mimo jego złej opinii. Mimo, iż zdaje sobie sprawę, że on nie wierzy w miłość, nie poddaje się. Pragnie być blisko, nawet jeśli ich relacja ma mieć charakter wyłącznie przyjacielski.

Historia tej dwójki jest niecodzienna. Pochodzący z patologicznego domu chłopiec jest pozbawiony miłości. Boi się, że gdy pokocha zostanie sam. Tak, jak wtedy, gdy opuściła go własna matka.
Dziewczyna uczy go banalnych rzeczy - pokazuje czym jest dobro i pozwala uwierzyć w lepsze jutro.
Pewnego dnia, on postanawia wstąpić do SEAL, gdzie będzie walczył o dobro większości. Służba wojskowa powoduje, że muszą się rozstać na kilka dobrych lat... Po pięciu latach wraca, aby naprawić błędy przeszłości. Jak zakończy się ta historia?

Jaxson i Julia to bez wątpienia moja ulubiona książkowa para. Zagłębiając się w ich historię, nie mogłam oderwać się od książki przez kilka długich godzin. Każdy rozdział powodował, że pragnęłam więcej. Akcja toczyła się bardzo szybko, co pewien czas zaskakując nagłym zwrotem akcji. Pojawiały się przebitki z przeszłości, a fabułę urozmaicały liczne wątki poboczne.
Czas przy lekturze upłynął mi niezmiernie szybko i przyjemnie, sprawiając, że z niecierpliwością oczekuję na kolejny tom z serii "Honorowi mężczyźni".
#Carolina

9 komentarzy:

 1. Chętnie po nią sięgnę, ale najpierw muszę przeczytać te, które czekają na moim biurku. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam tej książki, ale będzie idealna na letnie dni ;)
  pozdrawiam, Pola https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Już dawno nie czytałam tego typu, ale kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta moja lista robi się coraz dłuższa

  OdpowiedzUsuń
 5. Długo już śledzę ten blog, są tu ciekawe i przydatne informację, polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog! Kolejna ciekawa propozycja na lekturę w długie zimowe wieczory ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)