czwartek, 7 marca 2019

"Friend-zoned" Belle Aurora

Jak zagadać do chłopaka? Co zrobić, aby zwrócił na nas uwagę?
Tina, główna bohaterka powieści "Friend-zoned" znajduje odpowiedź na te pytania. Widząc wiecznie ponurego właściciela "Białego Królika" postanawia wysłać mu anonimowo cukierki z liścikiem.
Gest ten, okazuje się nie do końca anonimowy, gdyż z roztargnienia pisze na papierze firmowym. Na dodatek, jej lokal znajduje się naprzeciwko jego klubu. Niedługo potem przychodzi do niej mężczyzna z nakazem zaprowadzenia jej do Nika, wspomnianego ponuraka. Jaki jest Nik? Dlaczego sam nie odwiedzi Tiny?

Tina jest kobietą bardzo optymistyczną, pomocną, z sercem na dłoni. Łatwo przywiązuje się do ludzi, nigdy nie odmówi pomocy. Przygotowuje przepyszne babeczki, którymi "kupuje" każdego.
W momencie, gdy trafia "na dywanik" Nika proponuje mu przyjaźń.
Mężczyzna jest szczerze zaskoczony, gdyż nigdy nie stworzył podobnej relacji. Mimo, iż się zgadza, postanawia sprawdzić Tinę. Do tej pory spotykał wyłącznie kobiety, którym zależało tylko na jego pieniądzach.

"Friend-zoned" to książka jak sam tytuł mówi, o przyjaźni. Przyjaźni, która powoli przeradza się w coś więcej. Nik i Tina są osobami zagubionymi uczuciowo, powoli odkrywającymi prawdziwe znaczenie słowa miłość. Oboje stracili w swoim życiu kogoś ważnego, tracąc przy tym cząstkę siebie. Uczucie, które rodzi się pomiędzy nimi jest miłe i nieoczekiwane. Mimo wyraźnego zainteresowania sobą, nie potrafią się do tego przyznać. Myślą, że druga strona chce tylko i wyłącznie przyjaźni. Z każdą chwilą popadają w coraz większy, pozorny friendzone... Czy odważą się na kolejny krok i spróbują stworzyć związek?

Belle Aurora stworzyła powieść, w której główną rolę odgrywa przyjaźń. Zarówno Tina, jak i Nik posiadają zaufane grono osób, które zapoznają ze sobą. To właśnie oni są ich oparciem, pomagają im przetrwać trudne chwile. Jak się później dowiadujemy, razem tworzą dobrą paczkę znajomych, wśród których również pojawia się głębsze uczucie.

"Friend-zoned" jest lekturą nietuzinkową, opartą na przyjaźni damsko-męskiej. Napisana została prostym, przyjemnym stylem. Pojawiają się wątki poboczne, co znacznie urozmaica treść. Czytelnik niejednokrotnie zostaje zaskoczony, a emocje przejmują prowadzenie.
Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tom z serii. Na szczęście, każdy z nich opowiada odrębną historię (innej pary).

Książkę pochłonęłam w jeden dzień, nie zwracając uwagi na rzeczywistość. Z niecierpliwością czekam na przygody kolejnych bohaterów.

#Carolina

6 komentarzy:

 1. Miałam w planach, ale o niej zapomniałam :D
  ~Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis książki mnie nie zachęcił, po prostu nie jest w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis mnie zaciekawił bardzo ale tytuł za to zniechęcił

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto czasem trafić na ciekawy artykuł człowiek dowie się czegoś nowego i nie straci czasu na czytanie bez sensownych tekstów!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)