środa, 27 lipca 2022

"Wysoka stawka" - Danielle Steel

"Jedna firma. Pięć kobiet. Wielkie ambicje.

Stawka jest wysoka.

Fletcher and Benson to prestiżowa agencja talentów, w której spotyka się pięć kobiet. Różni je wiek, doświadczenie i pozycja zawodowa. Łączą je natomiast determinacja i odwaga z jakimi stawiają czoła codziennym wyzwaniom.

Ambitna Jane marzy o założeniu własnej firmy, ale na razie musi zadowolić się posadą asystentki. Agentka literacka Hailey została sama z trójką dzieci po tragicznej i przedwczesnej śmierci męża. Francine, surowa szefowa wydziału literackiego, zmaga się z problemami finansowymi po rozwodzie. Namiętny romans agentki dramatycznej Allie z jednym z klientów zaczyna zagrażać jej karierze. Wydaje się, że dyrektor finansowa Merriwether ma wszystko – dopóki zazdrość męża o jej pozycję w pracy nie zaczyna wymykać się spod kontroli.

Jane szybko zdaje sobie sprawę, że za drzwiami agencji kryją się brudne sekrety. Chociaż ma mniej siły przebicia w porównaniu ze swoimi koleżankami, jest zdeterminowana, by ujawnić prawdę."Ile można poświęcić dla kariery? Czym kierują się ludzie w życiu? Co staje się ich priorytetem? Danielle Steel wraca z kolejnym bestsellerem pt. "Wysoka stawka". Tym razem w swoim dziele porusza świat biznesu, przedstawiając w powieści historię pięciu kobiet, pracownic agencji talentów. Każda z nich zajmuje inne stanowisko i mierzy się z innymi problemami. Lecz czy to wszystko, co ukrywa agencja? O tym przekonacie się sięgając po książkę!

Danielle Steel to kultowa autorka, którą zna prawie każdy. Choć wiele o niej słyszałam, szczerze mówiąc, do tej pory nie miałam okazji zetknąć się z jej twórczością. Tym razem, niedługo po premierze "Wysoka stawka" trafiła do mnie. Przyznam, już od pierwszych stron ogromnie mnie zaintrygowała. Fabuła jest bardzo rozbudowana, porusza kwestie kilku różnych osób. Choć mogłoby to się wydawać nieco chaotyczne, w rzeczywistości zostało przedstawione bardzo dokładnie, płynnie przeskakując między historiami. Akcja toczy się powoli, ciekawiąc czytelnika. Sami bohaterowie są dobrze stworzeni, pozwalają poznać się, zobaczyć ich życie prywatne. Klimat utrzymany jest w przyjemnej, momentami tajemniczej atmosferze. Samo tło zostało dopracowane, dając szczegółowy obraz rzeczywistości. 

Książka ta, to nie tylko opowieść o pracownicach agencji. To historia niosąca z sobą spore przesłanie. Wspomniany tytuł "Wysoka stawka" idealnie nawiązuje do powieści. Autorka w ciekawy sposób przedstawia problemy kobiet, rzeczywistość pracy w korporacjach i cienką granicę między życiem zawodowym i prywatnym. Ukazuje, jak wiele trzeba niejednokrotnie poświęcić, aby osiągnąć sukces. Dzięki tej książce można dostrzec czarne i białe strony takiego postępowania. Serdecznie polecam, moja ocena to 8,5/10. "Wysoka stawka" do kupienia na Taniaksiazka.pl.

6 komentarzy:

 1. To dobrze, że intryguje. Autorka mi znana. niegdyś czytywałem, ale to było bardzo dawno ;-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej książki autorki jeszcze nie czytałam, ale wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi nawet-nawet. Będę miała ten tytuł na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ważna tematyka. Właściwie, scenariusz pisze samo życie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię czytać książki tej autorki. Tej jeszcze nie miałam

  OdpowiedzUsuń
 6. Przesłanie tej książki zachęca mnie to przeczytania. Takie lektury lubię. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)