poniedziałek, 25 lipca 2022

"Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów" - Małgorzata Dziczkowska

"Bolek i Lolek oraz ich dzielna kompanka Cysia ruszają w Polskę, żeby wypchać swoje kieszenie złotem. Przedrą się przez jaskinie, tajemne przejścia i tunele. Odwiedzą dwa zamki, jedną piramidę, bagno i dżunglę (no dobra, tak naprawdę to palmiarnię). Na drodze staną im alchemik, duch i jeden nadęty rycerz. Ale nic to dla nich! SKARBY czekają!

Jak wyłowić złoto w Złotoryi i czy przydadzą się do tego… barany?

Kto dawno, dawno temu ukrył najbardziej egzotyczny skarb w Niedzicy?

Czy polskie piramidy skrywają prawdziwe mumie?

Jak wyturlać się z labiryntu w Zamku Czocha?"

Bolek i Lolek to ulubieńcy wielu dzieci. Nawet nam, nieco starszemu pokoleniu kojarzą się z dzieciństwem i beztroskim czasem. Ich przygody niejednokrotnie są pełne zabawy, a także przynoszą na myśl najlepsze chwile. Dziś nasi bohaterowie powracają, lecz za sprawą Małgorzaty Dziczkowskiej, w bestsellerowej książce pt. "Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów." Jesteście ciekawi, jakie przygody czekają ich tym razem? 

Małgorzata Dziczkowska zabiera nas w świat kultowych bohaterów kreskówek, Razem z Bolkiem i Lolkiem wybieramy się w podróż pełną przygód, odkrywając kolejne zakątki kraju. Bohaterowie przedstawiają mniej znane dla dzieci atrakcje. Są to miejsca takie jak piramida w Rapie, czy zamek Czocha. Ukazuje je w taki sposób, aby zainteresować młodszego widza. Wprowadza ciekawe dialogi, a samą książkę przyozdabia pięknymi ilustracjami Joanny Kurowskiej oraz ciekawostkami nawiązującymi do tematu. Czytelnicy mogą dowiedzieć się nie tylko o wspomnianych w książce "polskich skarbach", lecz także odkryć czym są stalagnaty lub czym zajmuje się alchemik. Ponadto autorka wspomina o miejscu, gdzie możemy sami spotkać Bolka i Lolka. Wiecie gdzie znajdują się ich figurki? Jeśli nie, to zachęcam do przeczytania. 

Osobiście książkę oceniam na 8/10. Jest idealna dla młodszych czytelników, a także potrafi zaintrygować tych nieco starszych. W przyjemny sposób nie tylko bawi, ale i uczy. Styl pisania autorki jest przyjemny, a język prosty. "Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów" znajdziecie w okazyjnej cenie na Taniaksiazka.pl.

3 komentarze:

  1. Przypomniały mi się czasy dzieciństwa :-) . Pozdrawiam serdecznie Karolino :-) .

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo tu ciekawie będę wracać częściej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy tę książeczkę i na pewno będzie niebawem czytana.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)