środa, 31 października 2018

Czy można rozpocząć życie od nowa?

Ona - piękna i powabna. On - zaborczy i nerwowy. To właśnie Emilia i Anatol, para narzeczonych, która już niebawem powie sobie magiczne "tak". Lecz, czy plany dojdą do skutku? Emilia ma już dość przygotowań do ślubu, w których odgrywa zaledwie rolę marionetki. Wszystko ustala jej przyszła teściowa, Krystyna. Wszystko wedle własnego uznania - przeciwnie do gustu Panny Młodej. Gdy zirytowana Emilia wraca do domu po przymiarce sukni ślubnej ma dość. Do ślubu został zaledwie miesiąc. Szykuje się także do tygodniowego wyjazdu służbowego, do Londynu. Zaborczy Anatol nie wspiera kobiety, nie szanuje jej. Zirytowana narzeczona zrywa z mężczyzną i pragnie rozpocząć nowe życie. Czy uda jej się zacząć nowy rozdział? A może wróci do narzeczonego? Kim tak naprawdę jest Anatol - zaborczym furiatem, czy może romantycznym kochankiem?

Anna Dąbrowska to jedna z popularniejszych, polskich autorek. Napisała m.in "Nauczyciel tańca" oraz "Zanim zniknę". Jej dzieła znane są głównie z nadzwyczajnej uczuciowości i nietuzinkowej fabuły. W swojej najnowszej powieści "Jedna chwila" porusza tematy miłości, przeznaczenia i odrzucenia. Bohaterów tworzy z dokładnością, dba o ich każdy detal. Emilię ukazuje jako bezbronną kobietę, której brakuje pewności siebie. Anatol jest całkowitym jej przeciwieństwem. Zaborczy, dbający wyłącznie o swoje ego, niedoceniający kobiety przy swoim boku. Postacie te, ukazują nam typowe powiedzenie - przeciwieństwa się przyciągają, lecz czy jest to dobre przyciąganie?
W momencie, gdy wylatuje do Londynu rozpoczyna się właściwa akcja powieści. Nowe życie Emilii, moment kulminacyjny. Od tej pory tworzy się emocjonalny rollercoaster, pełen pozytywnych uczuć. Akcja rozwija się stopniowo, lecz pochłania czytelnika, zajmując mu każdą wolną chwilę. Opowieść jest bardzo przyjemna, ciepła. Idealna na rozgrzanie w chłodny, jesienny wieczór. Zagłębiając się w fabułę, sądziłam, że jestem pewna jak zakończy się historia. Aż do ostatniej strony. Wtedy, ku mojemu zaskoczeniu wszystko się zmieniło. Zostałam zdezorientowana, zaskoczona. Niekontrolowany zwrot akcji doprowadził mnie do ostatnich słów autorki - "Jedna chwila" to pierwszy tom trylogii. Moja mina była bezcenna. Z jednej strony radość, że historia będzie miała swój ciąg dalszy, z drugiej zawód, że kolejne tomy nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Mam nadzieję, że niebawem się to zmieni i będę mogła zagłębić się w tę przepiękną historię. 
Z czystym sercem daję powieści maksymalną ocenę. 
Autor: Anna Dąbrowska
Wydawnictwo: Lira
Liczba stron: 280
Cena: 19,99 zł (dostępna w placówkach Poczty Polskiej i na stronie www.poczyta.pl)
Ocena: 10/10

8 komentarzy:

 1. Choć ostatnio nadrabiam książkowe zaległość, tej jeszcze nie miałam okazji czytać
  Pozdrawiam
  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią chciałabym zagłębić się w fabułę tej książki! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygująca recenzja, a książka z pewnością jeszcze bardziej. Koniecznie muszę ją wstawić do grupy. Swoją drogą, Carrrolina, mogłabyś od czasu do czasu odwiedzić grupę Blogi (nie tylko) Konkursowe, w końcu zdobyte jedno z trzech trzecich miejsc w konkursie trochę zobowiązuje, zgadzasz się? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przyjemnie czyta się tą książke:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie czytałam. Recenzja zachęca do przeczytania opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat wczoraj ja przeczytałam i powiem szczerze cudowna pełna pozytywnych emocji 😊Już nie mogę doczekać się dalszych części 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. już mam na oczekującej liście :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)