czwartek, 25 października 2018

Ile jesteś w stanie zrobić dla przyjaciela?

Advay to dziesięcioletni chłopiec z ciężką sytuacją. Jego matka, Alishia niedawno wzięła ślub z Hamishem i urodziła córkę. Mężczyzna maltretuje pasierba, przez co chłopiec jest nieufny, odosobniony. Pewnego dnia, spacerując po targu dostrzega małą małpkę. Zwierze jest zmuszone przez handlarza do tańca. Jest bite i wykorzystywane. Advay oddaje wszystkie pieniądze i zostaje jej właścicielem. Od tej pory stara się robić wszystko, aby uchronić ją od wszechobecnego zła - szczególnie ojczyma. Niestety nie wszystko jest takie proste i sprawy szybko się komplikują....

świat małego Advaya jest niezwykle brutalny. Od dziecka nie zaznał miłości ojca, był wychowywany tylko przez matkę. Gdy wreszcie ma szansę mieć wzór do naśladowania, nie jest akceptowany. Tarika, uratowana małpka jest dla niego wszystkim. To ona nadaje jego życiu tor. 

Joanna Piotrowska w swoim dziele ukazuje liczne, wszechobecne problemy. Przewija się tutaj m.in maltretowanie zwierząt, testowanie na nich wszelkiego rodzaju produktów oraz ciężka sytuacja życiowa.
"Uciekaj Tariko" to historia pełna emocji, czytana jednym tchem. Wzrusza, kradnie serca. Pozwala zwrócić uwagę na niedostrzegalne problemy, zmienić swoje nastawienie.
Akcja powieści rozwija się niezwykle szybko, nie pozostawia momentów do zastanowienia się "co będzie dalej?". Wszystko się coraz bardziej napędza, prowadząc do zakończenia. W ten sposób książka zawiera zaledwie 130 stron. Intrygująca, przyjemna historia sprawdzi się nie tylko u dorosłych, lecz także u dzieci. Czytając ją, miałam wrażenie, że wracam do opowieści z dzieciństwa.
Autor: Joanna Piotrowska
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 132 
Cena: ok. 20 zł
Ocena: 9/10 

6 komentarzy:

 1. Mówi się, że przyjaźń między człowiekiem a zwierzęciem jest prawdziwa, i coś w tym jest. Opis brzmi bardzo zachęcająco.

  Zapraszam do mnie https://www.programistkazwenus.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się ciekawa :) Musze ją znaleźć na ebooka :)
  Pozdrawiam, Weronika ♥
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaję być ciekawa bardzo szczera jest przyjaźń od zwierzęcia bo ono jest takie szczere i prawdziwe a człowiek czasem zawodzi a ono nigdy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi zachęcająco, chociaż ja bardzo przeżywam historie, w których cierpią dzieci. Jeśli przeczytam tę pozycję, wrócę ze spostrzeżeniami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jest wspaniała. Moja córka przeczytała ją na głos. Płakałam jak bóbr ze wzruszenia!
  Poruszono w niej wątki dotyczące zarówno życia rodzinnego, biedy, przyjaźni, walki dobra ze złem, jak i szacunku do zwierząt oraz ekologii.
  Lekturę polecam z całego serca zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.
  Uczy, wzrusza i rozwija horyzonty myślowe!

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię dobrze opisane książki, nie kupuję wtedy kota w worku.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)