środa, 8 sierpnia 2018

"Obudź mnie zanim umrę" - Aleksandra Jonasz

Seria bestialskich zbrodni wstrząsa Chicago. Morderca stosuje nietuzinkową metodę. Myje, ubiera i perfumuje swoje ofiary, po czym podrzuca je w przypadkowe miejsca. Rosalie Evans to młoda detektyw, która przygląda się owym zbrodniom. Dziewczyna spędza mnóstwo czasu na analizowaniu wszystkich szczegółów. Doświadcza także wizji, w których wydaje jej się, że jest na miejscu zbrodni. Widzi szczegóły, lecz nie wie, kim jest i kto ją morduje. Prawdziwy horror zaczyna się wtedy, gdy Rosalie zdaje sobie sprawę, że jej wizje stają się rzeczywistością. Co zrobi dziewczyna? 
Jak przetrwa w tym świecie? Czy w ogóle przetrwa?

Pierwsza sprawa, o której opowiada książka to morderstwo 19-letniej Everly Harris, bardzo dobrej, sumiennej uczennicy. Ginie od pocisku wystrzelonego z niewielkiej odległości. Na miejscu zbrodni detektywi nie znajdują żadnych śladów krwi, tym bardziej zbrodni. Jak potoczy się śledztwo?
Powieść Aleksandry Jonasz "Obudź mnie zanim umrę" to część pierwsza serii. Zawiera zaledwie 160 stron. Jest to taka "namiastka" prawdziwej historii. Wprowadza nas w akcję, pozwalając powoli zaciekawić się lekturą. Jest jak zwiastun filmu - krótka, lecz zachęcająca.
"Obudź mnie zanim umrę" to mocny thriller psychologiczny. Pozwala przeżyć niesamowitą przygodę. Gra na emocjach, wstrząsając i zaskakując. Niestety, część pierwsza jest bardzo krótka. Ciężko jest opowiedzieć o niej coś więcej, nie zdradzając fabuły. Dokładnie opisane śledztwo ciekawi, natomiast wizje Rosalie stanowią przeplatający się wątek. Historia wciąga, intryguje. Niestety pierwsza część kończy się dość szybko, pozostawiając w niejasnej sytuacji. Autorko, dlaczego przerwałaś w takim momencie? Czytając ostatnią stronę dosłownie popadłam w kryzys. Najgorszy czas przede mną - czekanie na kolejną część. Mam nadzieję, że pojawi się dość szybko, bo długo nie wytrzymam w takiej niepewności. Może sama dopiszę resztę? :D

Autor: Aleksandra Jonasz
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 160
Ocena: 9/10

#Carolina

6 komentarzy:

 1. Zapiszę sobie tytuł bardzo lubię czytać, a ta książka bardzo mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niewielka książka, ale może dzięki temu jest w niej tylko to co ma być, bez zbędnych ceregieli i opisów bez znaczenia. Nie oprę się jak tylko wpadnie w moje ręce. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukam właśnie coś takiego do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki, które kończą się niespodziewanie, a są wciągające to ogromny cios dla czytelnika. Chętnie sięgnę po tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka bardzo mnie zaciekawiła.Myślę,że po nią sięgnę:)
  Pozdrawiam ♥

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. To przeczytam jako następne.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)