sobota, 25 sierpnia 2018

Jak silna potrafi być pierwsza miłość?

Pierwsza miłość to niezapomniane przeżycie wielu osób. Przeżycie pełne uczuć, smutku i szczęścia, złości i zadowolenia. Jest to miłość, która potrafi przetrwać na wieki. Miłość, którą pamięta się całe życie. Jak pierwsza miłość ukazana jest w powieści "First Love"? Czy jest to nudna opowieść o miłości, czy emocjonująca historia?

"First Love" to przepiękna opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy przeżywają swoją pierwszą miłość.
Ułożona, zawsze grzeczna Axi postanawia uciec z domu. Robi to, ponieważ pragnie odciąć się od rzeczywistości, ojca i złych wspomnień. Na wyprawę przez Stany Zjednoczone wybiera się z Robinsonem, jej najlepszym przyjacielem. Początkowo dziewczyna jest zawstydzona obecnością Robinsona. Podczas, gdy pierwszą noc spędzają bardzo blisko siebie czuje się niepewnie. Zdaje sobie sprawę, że nigdy nie była z nim w tak intymnej sytuacji. Mimo, iż sytuacja była dla dziewczyny krępująca, już następnego dnia brakuje jej bliskości. Powoli zdaje sobie sprawę, że zakochała się w najlepszym przyjacielu. Co przydarzy się tej parze? Czy będą razem? Jak potoczy się ich wędrówka przez Stany Zjednoczone?
Powieść "First Love" to doskonały obraz siły pierwszej miłości. Pokazuje siłę uczucia, oraz wszystkie emocje temu towarzyszące. Łamie serce szczerością, opowiada o chwilach złych i dobrych. Axi i Robinson tworzą historię wartą poznania, nietuzinkową. Prezentują miłość, która na swojej drodze spotyka wiele przeszkód. Uczucie, które towarzyszy im zarówno w złych chwilach, jak i dobrych. 
Do książki "First Love" nastawiona byłam dość obojętnie. Myślałam, że to kolejna historia z rzędu tych, które mówią tylko o tym, co dobre. W głębi serca liczyłam jednak na miłe zaskoczenie, które otrzymałam.
Lekka i przyjemna opowieść idealnie pokazuje prawdziwe znaczenie pierwszej miłości. Realistyczne podejście do czytelnika ujęło mnie za serce. Pokazuje, że miłość to nie tylko dobre chwile, lecz także wspieranie się w złych momentach, pokonywanie razem przeszkód. Pojawiają się sytuacje łamiące nasze serce, po czym autorzy chwilę później je naprawiają. Prawdziwy rollercoaster. Nigdy nie wiesz, kiedy znowu złamie Twoje serce.
Axi i Robinson są idealnym przykładem spełniania marzeń, wyznaczonych celów. Pną przed siebie mimo przeciwności, osiągając swój cel. Pokazują prawdziwe pragnienie życia i przewrotność losu. 

"First Love" to idealna książka na ostatnie letnie dni. Wciąga czytelnika już od pierwszych stron, a dzięki obrazkom urzeczywistnia akcję. Pozwala przenieść się w miejsce akcji, zwiedzić Stany Zjednoczone bez dodatkowych opłat. Polecam serdecznie każdej osobie, która lubi wątki miłosne w książkach. Mimo, iż jest to książka młodzieżowa, każdy poczuje w niej cząstkę siebie.
Autor: James Patterson, Emily Raymond
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 314
Cena: ok. 22 zł -> do kupienia tutaj
Ocena: 8/10
Za egzemplarz recenzencki dziękuję stronie dadada.pl.

#Carolina

9 komentarzy:

 1. Ja bardzo lubię takie książki :) Można przeżyć coś przyjemnego ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Super

  Zapraszam w wolnej chwili do siebie.
  Miłego dnia, xx Bambi

  P.S na moim instagramie ruszył konkurs. Do wybrania bransoletka Soutache oraz kosmetyki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki tego typu, na pewno je przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj pierwsza miłość? Bardzo silna!

  OdpowiedzUsuń
 5. To są rzeczy o których nie każdy wie, polecę tą stronę znajomym, bo uważam że to przydatne informację!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)