poniedziałek, 3 października 2022

"Za każdym razem" - Agata Czykierda-Grabowska

"Kamila i Marcin razem stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłość – są nierozłączni, wiecznie siebie spragnieni i zakochani w sobie na zabój. Wydawać by się mogło, że sprzyja im cały wszechświat, a chyba wszyscy zazdroszczą im tego niezwykłego i dojrzałego związku. Kamila jednak od pewnego czasu wydaje się wycofana, nieco spięta, może smutna… Nie chce rozmawiać o swoim samopoczuciu z nikim aż do momentu, kiedy dowiaduje się o czymś, czego zupełnie nie brała pod uwagę, a co wywraca jej życie do góry nogami. A później przychodzi jeszcze jeden przełom…

Pochopne decyzje i niefortunne zbiegi okoliczności sprawiają, że młodzi ludzie coraz bardziej oddalają się od siebie, a wiszące nad nimi czarne chmury zwiastują wichurę, która może na dobre poplątać ich ścieżki. Czy będą potrafili odnaleźć drogę do siebie?"

Młodzi, zakochani ludzie stawiają pierwsze samodzielne kroki w dorosłości. Wynajmują wspólnie mieszkanie, są pełni energii i optymizmu. Niestety, idealna bańka pęka w momencie, stawiając przed parą liczne wyzwania. Czy uda im się je pokonać? Czy mimo przeciwności losu miłość zwycięży?

"Za każdym razem" to historia o miłości, która pojawiła się między dwojgiem młodych ludzi.
O uczuciu, które zmieniło ich oboje. Są dla siebie wszystkim, dla drugiej osoby są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Los stawia ich w wielu trudnych sytuacjach, pełnych niedomówień i zbiegów okoliczności. To od nich zależy czy je pokonają i ile ich to będzie kosztować...

Agata Czykierda-Grabowska stworzyła bardzo życiową opowieść, która mogła spotkać każdego z nas. Miłość przedstawia tutaj jako cudowne uczucie, wystawione na próbę. Za pomocą głównych bohaterów ukazuje, jak pochopne decyzje mogą wpływać na życie. Fabułę opiera na trudnych wyborach i zbiegach okoliczności. Akcja toczy się bardzo szybko, a towarzyszące emocje są nie do opisania. 

"Za każdym razem" to historia pełna niespodzianek, ukazująca trudy dorosłego życia. W tej powieści ciężko powiedzieć coś więcej o fabule, to trzeba przeżyć na własnej skórze. Agata Czykierda-Grabowska w ciekawy i bardzo przyjemny sposób przedstawia bohaterów, świetnie ukazując relację między nimi. Czytelnikowi zapewnia sporo emocji, od radości przez namiętność, cierpienie i smutek. Pojawia się uśmiech, szok i łzy. Wraz z bohaterami przeżywa się każdy punkt, każdy problem. Niesamowicie udany zabieg. 

Osobiście książkę oceniam wysoko, przydzielając ocenę 8/10. Historia początkowo nieco mi się dłużyła, lecz po wstępie nie potrafiłam się od niej oderwać. Autorka doskonale przedstawia uczucia,
a sama fabuła zasługuje na przeczytanie. Po przeczytaniu zostaje w pamięci na długo, niosąc za sobą przemyślenia. Szczerze polecam. 

4 komentarze:

 1. Skoro są niespodzianki to na pewno warto zajrzeć do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sięgnę, Karolino - lubię to wydawnictwo. Pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią bym przeczytała. Poszukam tej książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o tej książce.Zapowiada się całkiem ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)