piątek, 1 kwietnia 2022

"Wyszedł z domu i nie wrócił" Iwona Mejza

"Praca w Komendzie Powiatowej w Oświęcimiu toczyła się leniwie, kiedy zaaferowany stażysta Buciek przybiegł z sensacyjną informacją o znalezieniu na cmentarzu parafialnym „podwójnego nieboszczyka”. Do rozwiązania sprawy przystępuje doborowa ekipa policjantów z komisarzem Sławomirem Ożegalskim na czele. Nie wiedzą, że tym samym rozpoczynają swoje najciekawsze dochodzenie, którego tropy doprowadzą ich do wydarzeń sprzed ponad dwudziestu lat."
Dwóch nieboszczyków w jednej trumnie potrafi przywołać duży strach. Tym bardziej, gdy wychodzi to na jaw ponad 20 lat od pogrzebu. Kto znalazł się w trumnie? Dlaczego były tam dwa szkielety? Tę tajemnicę rozwiążemy wraz z bohaterami książki "Wyszedł z domu i nie wrócił". 

"Wyszedł z domu i nie wrócił" to historia opowiadająca o śledztwie oświęcimskiej policji. Wraz z komisarzem angażujemy się w zbrodnię, próbując rozwikłać tajemnicę. Podążamy za śladami, tworząc własne domysły, które autorka sprytnie myli. Wodzi za nos, myląc tropy. W historię wplata liczne wątki poboczne, pozwalające lepiej poznać bohaterów. Poza głównym tematem opowiada o życiu bohaterów, przeszłości i teraźniejszości. Znajduje idealny balans, łączący kryminał z obyczajówką. Sama fabuła jest dobrze skonstruowana, intrygująca. Wyróżnia się na tle innych powieści, zwracając na siebie uwagę wyjątkowym stylem, w jakim została napisana. 

Iwona Mejza stworzyła opowieść wartą uwagi, idealną dla miłośników nieoczywistych kryminałów z historią w tle. Akcję powieści umieszcza w Oświęcimiu, przedstawiając miasto w sposób warty uwagi, oprowadzając jego ulicami. Choć miejsca są prawdziwe, możemy się jedynie zastanawiać, które z wydarzeń wydarzyły się naprawdę. 

Książkę oceniam na 7/10. Historia wciąga, akcja postępuje szybko, a sami bohaterowie są przyjaźni w odbiorze. Przyjemna do przeczytania, w sam raz na jeden dłuższy wieczór. 

Carolina

6 komentarzy:

 1. Fajnie, że pojawiło się wznowienie tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już dużo dobrego czytałem Karolino o tej książce. Jednak ja nie jestem raczej ostatnio miłośnikiem kryminałów. Pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wpis. Uwielbiam książki tego typu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może być ciekawą lekturą na wieczór. Chętnie ją odszukam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wrażenie, że mi się spodoba. Ciekawie się zapowiada

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę musiała przeczytam. Czuję sie zaciekawiona tą książką.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)