wtorek, 28 grudnia 2021

"W ciemnościach" - Ada Tulińska

"Naprawdę niezwykła historia zaczyna się wtedy, gdy Piękna staje się Silną. Czy będzie w stanie przeniknąć ciemności, w których ukrył się książę?

Po tragicznej śmierci rodziców Oliwia musiała szybko wydorośleć – dla siebie i swojego młodszego brata. Po rodzicach odziedziczyła wyłącznie ogromny dług, który stara się spłacać, pracując na dwa etaty. Nie spodziewa się, jakie zmiany zajdą w jej życiu po tym, jak przyjdzie jej sprzątać w luksusowej rezydencji należącej do tajemniczego milionera.

Propozycja, którą otrzymuje od gburowatego Maksymiliana, jest wyjątkowo atrakcyjna i zdecydowanie... kontrowersyjna. Milioner ma pewien warunek – przez cały czas będą spotykać się tylko w ciemnościach. Jakie sekrety skrywa Maks? Czemu nie chce pokazać twarzy?" 


Liczne kłopoty i problemy nie raz skłaniają do podjęcia ostatecznych decyzji. Tak też dzieje się w przypadku Oliwii, głównej bohaterki powieści "W ciemnościach". Dziewczyna po śmierci rodziców przejęła opiekę nad młodszym bratem oraz ogromny dług w spadku. Pozostawiona sama sobie robi wszystko, aby spłacić długi i w końcu wyjść na prostą. Odmawia wielu rzeczy, byleby tylko zapewnić podstawowe rzeczy do życia bratu i sobie. Niestety, problemy ciągle stają na jej drodze...

Pewnego dnia dostaje jednak propozycję, która znacznie poprawiłaby jej sytuację finansową. Czy zdecyduje się pójść na dziwny układ i uwolni się od długów? O tym przekonacie się, sięgając po lekturę. 

"W ciemnościach" to bestseller ostatnich tygodni. Książka jest rozchwytywana, zbiera coraz lepsze opinie. Historia stworzona przez Adę Tulińską opowiada o losach dwojga młodych ludzi, których nie oszczędzał los. Najpierw strata rodziców, następnie co chwilę pojawiające się nowe problemy. Autorka w ciekawy sposób przedstawia, jak bohaterowie radzą sobie z daną sytuacją, nie tracąc hartu ducha. Ukazuje, jakie wartości są najważniejsze w życiu. Intrygująca fabuła przyciąga czytelnika, niejednokrotnie go zaskakując. Akcja toczy się dość szybko, a kolejne rozdziały upływają w mgnieniu oka. 

Do sięgnięcia po tę historię zachęcił mnie jej opis. Trudna sytuacja materialna, tajemnicze propozycje i liczne sekrety wzbudziły moją ciekawość. Po książkę sięgnęłam z dużą nadzieją i na szczęście, nie zawiodłam się. Historia wywołuje wiele emocji, czyta się ją bardzo przyjemnie. Posiada wiele wątków pobocznych, a sama w sobie sprawia wrażenie nawiązania do popularnych bajek. Co do całości nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń, jedynie wątek ciemności mógł zostać bardziej dopracowany. Tutaj liczyłam na coś związanego z tą tajemnicą, lecz tak naprawdę był on zbędny, nic nie wnosił. Książkę oceniam na 7,5/10. Polecam miłośnikom ciekawych historii. Uprzedzam jednak, że zakończenie sugeruje o powstaniu kontynuacji.  "W ciemnościach" znajdziecie w atrakcyjnej cenie na Taniaksiazka.pl.

#Carolina

9 komentarzy:

 1. Oczywiście słysząłam o tej książce, ale jeszcze nie miałam okazji do niej zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też słyszałem Karolino o tej książce. Jest bardzo głośno - i - chyba warto jej dać szansę :-) . Serdecznie pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że sięgnęłabym po tą książkę jeszcze parę lat temu. Jednak obecnie to nie moje klimaty i raczej się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja o tej ksiazce nie słyszalam, ale przez grudzien mało mnie w sieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, właśnie ostatnio na tego typu historiach nieco się zawodzę. Chyba jednak nie moja bajka już

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie robię listę książek na nowy rok i chyba ta pozycja znajdzie się w moim zestawieniu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi całkiem interesująco, zapisuję tytuł, by w wolnej chwili odetchnąć od thrillerów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem nie dla mnie książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Będę musiała przeczytać. Z pewnością przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)