wtorek, 21 grudnia 2021

Czas

Jak wzbogacić innych? Pytanie z pozoru proste, lecz trudne do wykonania. Światem rządzi pieniądz, każdy dąży, aby żyć jak najlepiej. Nie o to jednak chodzi. Nie dzisiaj. Jedyny sposób na prawdziwe szczęście to skupienie się na potrzebach innych. Zdrowie, szczęście, rodzina, przyjaciele. Każdy pragnie dążyć do tych kilku rzeczy. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Wiele osób, w tym masa dzieciaków choruje na ciężkie choroby, w tym wszelkiego rodzaju nowotwory. Możemy im pomóc w bardzo prosty sposób. Wpłata na leczenie, zbiórka pieniędzy czy choćby wysłanie głupiej pocztówki z wakacji. Istnieją również inne, prostsze sposoby na pomoc. Jakie? Najprostszy z nich to poświęcenie swojego czasu dla kogoś. Tyle wystarczy, aby dać poczucie, że jest ktoś, dla kogo warto walczyć.



17 komentarzy:

 1. Czas jest chyba teraz największą wartością w naszym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry wpis, masz rację, serdecznie pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądry post, czas w życiu jest bardzo ważny i trzeba go rozsądnie spożytkować ;)

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Obecność, empatia, czas... Tak, to ważne. Ostatnio widziałam taki cytat: "Serdeczność budzi się wraz ze zrozumieniem tego, ze każdy się z czymś zmaga". Ch. Glassman.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mądry i wartościowy wpis ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A co jakby czasu nie było, co byś robiła, kiedy i jak ułożyłabyś rozkład życia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudne pytanie. Żyłabym spontanicznie, dążąc do tego, aby być jak najwięcej przy bliskich. Nie układałabym rozkładu życia, lecz realizowała wszystko od razu.

   Usuń
 7. Warto pomagać, bardzo potrzebny post.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny tekst. Czekam na więcej podobnych rozważań na Twoim blogu!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mądry post - myślę, że wielu osobom otworzy oczy...

  OdpowiedzUsuń
 10. Niech takich wpisów pojawia się więcej! Motywują i pokazują, że można działać i zmieniać świat!

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdy kto prowadzi własny biznes chce się rozwijać. Ja już od lat myślałam o wprowadzeniu swoich ubrań, które szyję na rynki zachodnie, ale nie mam siły przebicia. Ostatnio dowiedziałam się, że na wschodzie będzie to dużo łatwiejsze! Dlatego mam zamiar złożyć niezbędne dokumenty w https://ccrw.pl/ i zacząć działać. Liczę na to, że naprawdę uda mi się poszerzyć swoją działalnośc na wschód.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli szukacie firmy któa zajmuje się tworzeniem stron internetowych polecam zajrzeć tutaj https://seomamut.pl/tworzenie-stron-internetowych/ Oferta Seo Mamut jest bardzo rozbudowana i według mnie godna uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli szukacie profesjonalnego okulisty to polecam okulista kartuzy. Ja od dawna chodzę tam na badania wzroku i nie mogę złego słowa powiedzieć. Pracują tam świetni specjalisci a na wziyty nie trzeba długo czekać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Od siebie polecam usługi okulista kartuzy. Warto badać wzrok chociaż raz w roku. Z własnego doswiadczenia wiem, że długie odwlekanie wizyty może się skończyć sporą wadą wzroku.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)