piątek, 19 marca 2021

"Zemsta ze skutkiem śmiertelnym" - Katarzyna Gacek

"Magda, bohaterka „W jak morderstwo”, właśnie rozstała się z mężem i próbuje się odnaleźć w tej nowej, trudnej sytuacji. Pewnego dnia na jej oczach ginie kobieta, potrącona przez rozpędzony samochód. Kierowca ucieka z miejsca wypadku. Tego samego dnia w miasteczku zostaje porwane dziecko. Czy te dwie historie coś łączy?

Magda rozpoczyna prywatne śledztwo, podczas którego nie tylko będzie sobie musiała poradzić z bezwzględnymi bandytami, ale i z policją, dla której amatorskie działania Magdy to poważny kłopot organizacyjny oraz wizerunkowy."

Magda, to zakręcona bohaterka powieści "Zemsta ze skutkiem śmiertelnym". Kobieta jest po rozstaniu z mężem, z czym sobie totalnie nie radzi. Ogarnianie życia samej, płacenie rachunków na czas, zawożenie dzieci do szkoły i praca... Oj, natłok obowiązków daje w kość. Roztargnienie powoduje, że staje się ona świadkiem wypadku i biernym uczestnikiem śledztwa. Jak potoczy się ta historia? 

"Zemsta ze skutkiem śmiertelnym" to druga część kryminalnych opowieści. Nieznajomość pierwszej części, nie powoduje jednak, że nie możemy sięgnąć po drugą. Osobiście, nie znając wcześniejszych losów Magdy, postanowiłam zagłębić się w tę historię. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo kryminał wciągnął mnie bez reszty. Główna bohaterka, Magda, jest osobą bardzo zwariowaną, ciekawską, lubiącą "węszyć" i rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki znajomości policjanta ma możliwość pomóc w śledztwie. Zdarza jej się jednak przekroczyć granice i działać na własną rękę, pakując się w kłopoty. Katarzyna Gacek, autorka, bardzo dokładnie przedstawia jej historię, poruszając także kwestię życia osobistego. Wplata wątki poboczne, udoskonalając całość. Książka opiera się na dwóch, pozornie różnych śledztwach, które po pewnym czasie łączą się w jedno. Autorka nie szczędzi przy tym emocji, śmiało wodzi czytelnika za nos, myli tropy. Historia jest nieprzewidywalna, a sam czytelnik nie jest w stanie odłożyć lektury. Oceniam ją na 9/10 i polecam miłośnikom kryminałów.

#Carolina

5 komentarzy:

 1. Nie słyszałam nic o tej książce ale chyba zacznę od 1 części bo mam ostatnio ochotę na jakiś ciekawy kryminał :D
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na razie odpuszczam sobie kryminały. Ale dobrze wiedzieć, że są polskie dość dobre :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje klimaty. Kryminały najlepiej mi się czyta

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam kryminały. Lubię gdy bohaterką jest kobietą, zwłaszcza jeśli umie prowadzić śledztwo

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że spodoba mi się ta książka. Już drugą opinię czytam o niej

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)