poniedziałek, 29 marca 2021

"Zakres obowiązków" - Anna Langner

"Dobra pensja i aż trzech przystojnych szefów? Poczekaj, aż poznasz pełen zakres obowiązków…

Oni nie wierzą w miłość, tylko w pożądanie. Ona nie wierzy w ludzi, bo los brutalnie się z nią obszedł. Jeden przystojny szef to dużo, ale trzej przystojni szefowie? W objęciach Adama, Mateusza i Szymona nawet czyste zło smakuje jak najsłodszy cukierek.
Magda rozpoczęła swoje życie z bardzo słabymi kartami. Bez ojca, z matką alkoholiczką, wychowana w domu dziecka. Kiedy jej młodszy brat umiera, a ona sama traci pracę, pozostaje jej już tylko jedno – odbić się od dna. Pod tym względem posada asystentki zarządu w Clover Project wydaje się idealna – atrakcyjna pensja, nowe zadania, trzej zniewalający szefowie i mało czasu na zmartwienia. Choć dziewczyna szybko orientuje się, że w tej firmie nie wszystko mówi się wprost, mroczne tajemnice raczej ją podniecają, niż przerażają. Aż do momentu, gdy dociera do niej, co naprawdę leży w zakresie jej obowiązków…"

Ciężkie dzieciństwo i niemiłe doświadczenia z przeszłości ukształtowały Magdę. Kobieta nie ma zbyt wiele szczęścia w życiu, na dodatek ostatnio zmarł jej brat, a sama straciła pracę. Nic jej się nie układa, do momentu gdy znajduje dobrze płatną pracę, przewyższającą jej kwalifikacje. Praca okazuje się jednak zupełnie inna, niż myślała. Wszechobecne tajemnice zaczynają pochłaniać Magdę, sprawiając, że staje się jedną z nich. 

"Zakres obowiązków" Anny Langner to emocjonująca opowieść o młodej kobiecie. Autorka porusza tematy, z którymi może się spotykać każdy z nas. Są to m.in. odrzucenie rodziców, używki, strata bliskiej osoby. Tematy te, umiejętnie wplata w treść, sprawiając, że są one jedynie wątkami pobocznymi. Główny wątek skupia się natomiast na jej obecnym życiu, nowej pracy i trzech przystojnych szefach, którzy są kimś więcej, niż tylko właścicielami firmy. Magda, nieświadoma niczego, sama powoli staje się częścią czegoś. Jakie będą tego skutki? Czym tak naprawdę zajmują się jej szefowie?

Do książki Anny Langner usiadłam z wielkimi nadziejami. Liczyłam na niesamowitą historię, która wciągnie bez dna. Niestety, lekko się zawiodłam. Mimo iż sama fabuła jest intrygująca, to bohaterowie zostali niezbyt dobrze dopracowani. Mogłabym ich określić jako osoby podatne na sugestie innych, niezdecydowane, kapryśne. Ich zachowanie momentami intrygowało mnie na tyle, aby odłożyć lekturę. Myślę, że porównanie ich do buntowniczych nastolatków, jest adekwatne. Co do samej akcji, rozwija się bardzo szybko. Dostarcza wielu emocji. Nie brakuje również erotyki, na nieco innym poziomie niż się spodziewałam. Są tutaj mocniejsze, nieco bardziej wymyślne opisy, które dodatkowo podkręcają atmosferę. Całość oceniam na 7/10. Mimo że jest to bestseller, uważam, że jest wiele podobnych, a nawet lepszych historii. Jeśli jednak macie ochotę po nią sięgnąć, "Zakres obowiązków" znajdziecie niedrogo na Taniaksiazka.pl.

#Carolina

7 komentarzy:

 1. Świetna recenzja Karolino, taka od serca. Myślę, że książka znajdzie swoich Odbiorców. Ja nadal w biografiach - czytam Anny Klubówny - "Królowa Jadwiga - opowieść o czasach i ludziach". Znalezione w bibliotece tuż za rogiem - antykwaryczny majstersztyk. Dziś 49 minut na zewnątrz z maseczką w tle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka ciekawa, szkoda że książka w ostatecznym rozrachunku przynosi lekkie rozczarowanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam za sobą 2 książki tej autorki dlatego od razu jak zobaczyłam jej nazwę to kliknęłam w recenzję w ciągu kilku sekund :D Dla mnie ta autorka ma fajny styl pisania i postacie w tych książkach które czytałam były ciekawe bo miały charakter więc z chęcią przeczytam tą :D
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczerze, że napisałaś bardzo dobrą recenzję.

  https://inspiracjepatrycjil.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym poznać twórczość Anny Langner.
  Pozdrawiam serdecznie kochana! :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)