czwartek, 5 listopada 2020

"Usta mordercy" - Artur Kawka, Monika Wysocka

"Były amerykański komandos o polskich korzeniach, major Tom Wilmowski, prowadzi nad Wisłą śledztwo w sprawie zaginięcia swojego młodszego brata.
Zniknięcie Franka niepokoi też policjantów podejrzewających go o związek z dziwnymi zabójstwami kilku kobiet. Z cienia wychodzą kolejne mroczne postacie i ich zbrodnicze działania.
I nic nie jest takie, jakie się zdaje na pierwszy rzut oka."
Przypadkowo zaobserwowana sytuacja może odgrywać istotną rolę w życiu. Tak też dzieje się w historii przedstawionej w książce pt. "Usta mordercy". Zbieg okoliczności pozwala odkryć ciało zamordowanej kobiety, a następnie rozpocząć śledztwo. Nikt jednak nie spodziewa się, że to nie pojedynczy przypadek, lecz cała seria zbrodni na przełomie kilkudziesięciu lat. 

"Usta mordercy" to książka z gatunku kryminał, sensacja, thriller. Opowiada o dziwnych morderstwach kobiet, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Policjanci coraz bardziej uważnie przyglądają się sprawie, odkrywając kolejne poszlaki i angażując się w akcję. Ich działania są sprecyzowane, a bohaterowie uparcie dążą do ujęcia winnego. Cała fabuła została dokładnie przemyślana, urozmaicona o wątki poboczne. Napisana została językiem prostym w odbiorze, przyjemnym. Lektura wciąga z każdą kolejną stroną, porywając czytelnika na długie godziny. Kryminał jest zdecydowanie wart uwagi, ale posiada parę minusów. Przede wszystkim pojawiają się zbyt długie opisy, przez co niejednokrotnie "wyłączyłam się" podczas czytania. Oprócz tego, brakuje dreszczyku emocji typowego dla tego gatunku. Nie ma także możliwości zaangażowania się w śledztwo, bo lektura jest przewidywalna. Całość oceniam na 7/10. Warto po nią sięgnąć i odpłynąć do nieco innej, krwawej krainy :)


9 komentarzy:

 1. Raczej nie czytam kryminałów, ale ten wydaje się godny uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że ksiażka jest przewidywalna, lubie w tego typu ksiażkach mieć 'swoje dochodzenie" ;)_

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie kryminalne klimaty, więc jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio coraz częściej sięgam po kryminały. Myślę, że się skuszę i na ten.

  OdpowiedzUsuń
 5. Juz jestem zaciekawiona, nie mogę się doczekać jak zacznę czytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii, zamierzam zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Patrząc na okładkę myślałam, że będzie to mega mocny kryminał, ale jak się okazuje nie warto oceniać książki po okładce. Ten brak dreszczyku by mnie dołował... to w tego typu książkach musi być

  OdpowiedzUsuń
 8. Z ciekawością zabiorę sie za czytanie

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojejku! Kryminały, to coś, co kocham najbardziej ze wszystkich gatunków. No i książki psychologiczne, rzecz jasna ;)

  www.maylinesia.pl

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)