środa, 18 listopada 2020

"Opowieści starej puszczy" - Norbert Grzegorz Kościesza

"Baśń opowiada przygody dwójki elfich dzieci- małego niegrzecznego chłopca, którego porywa zła czarownica i siostry, która wyrusza mu z pomocą napotykając po drodze wielu przyjaciół, którzy będą chcieli jej pomóc." 

"Opowieści starej puszczy" to książka autorstwa Norberta Grzegorza Kościesza. Opowiada w niej o losach dwójki małych elfów, które wpadają w tarapaty. Przygody, które ich spotykają pokazują czytelnikowi, jak ważne są niektóre wartości w życiu. Ogromna miłość rodzeństwa powoduje, że są w stanie za sobą skoczyć w ogień, nie pozwolą aby drugiemu coś się stało. Na swojej drodze napotykają różne stworzenia, z którymi nawiązują lepsze lub gorsze relacje. Istotną rolę odgrywa także przyjaźń i ogromne oddanie. 

Baśń autorstwa Norberta Grzegorza Kościesza to idealna historia nie tylko dla najmłodszych czytelników, lecz także dla dorosłych. Autor w ciekawy sposób rozwija akcję, wplątując w nią coraz więcej bohaterów. Całość umieszcza w leśnej krainie, tworząc bajeczne tło. Samych bohaterów nazywa nadając dwuczłonowe imiona, np. Rysio-Zdzisio, Kinguńcia-Śmiechuńcia. Sprawia to, że są oni bardziej przyjaźni w odbiorze, zwłaszcza dla najmłodszych. Książka zawiera 100 stron, urozmaiconych o piękne, kolorowe ilustracje. Baśń niesie ze sobą morał, który potrafi zapaść w pamięci na długo. Polecam serdecznie i oceniam ją na 8,5/10.

#Carolina

6 komentarzy:

 1. Przyjemny, nie za długi nie za krótki utwór na wieczór
  Pozdrawiam, Mada

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie baśnie są bardzo fajne. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że jest z morałem. Uwielbiam baśnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już dawno nie czytałam baśni, a chętnie bym ją poznała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój brat nie lubi czytać książek o dzieciach prawdziwych więc może te fantastyczne bardziej go zaciekawią :D
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią przeczytam tą książkę córeczkom 😊!!!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)