poniedziałek, 30 listopada 2020

"The Beach Detective" - Kaja Makowska

"Caroline postanawia zostać detektywem. Pierwsze zadanie pojawia się bardzo szybko: podczas wycieczki na plażę razem z przyjaciółką znajdują przysypany piaskiem aparat fotograficzny. Dziewczynki postanawiają odnaleźć właściciela zguby. Oglądają zdjęcia w poszukiwaniu poszlak i ruszają tropem roztargnionego fotografa. Wkrótce dołącza do nich nowo poznany kolega. Czy uda im się rozwiązać zagadkę zgubionego aparatu?"

"The Beach Detective" zamówiłam w księgarni Taniaksiazka.pl. Jest to krótka historia o grupie młodych ludzi, którzy postanawiają odnaleźć właściciela aparatu. Książka opisuje ich przygody podczas poszukiwań. Opowieść zawiera niecałe 30 stron i została stworzona w języku angielskim. Napisana prostym językiem, na poziomie dla początkujących. Każda strona zawiera pogrubione trudniejsze słowa, oraz wytłumaczone ich znaczenie. Ponadto, tekst został urozmaicony o przepiękne ilustracje, z których również można śledzić przebieg wydarzeń. Lektura idealnie nada się dla dzieci, pozwoli im zainteresować się książkami obcojęzycznymi. Oprócz nauki przez czytanie, mamy możliwość utrwalenia poznanych słówek. W tym celu na końcu książki znajduje się gra memory oraz ćwiczenia do treści. Nie zabrakło również całkowitego tłumaczenia, a także słownika.

"The Beach Detective" to pozycja, która nie tylko interesuje, ale także pozwala czytelnikowi poznać inny język. Seria, dzięki różnym poziomom trudności z pewnością znajdzie swoich miłośników w różnym wieku. Otrzymuje ode mnie ocenę 9/10 i z przyjemnością polecam jako ciekawe źródło wiedzy. 

"The Beach Detective" książki anglojęzyczne

#Carolina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)