sobota, 4 lipca 2020

"Inspiracja" - Adrian Bednarek

"Pisanie opowiadań kryminalnych jest dla 23-letniego Oskara formą terapii pomagającą zapomnieć mu o dramacie z przeszłości. W poszukiwaniu inspiracji młody mężczyzna udaje się na pogrzeb brutalnie zamordowanej nastolatki. Tam poznaje Luizę, piękną dziewczynę z wyższych sfer, która wkrótce odmieni jego życie."-lubimyczytac.pl
Tajemnicze morderstwa nastolatek, zmasakrowane ciała i nieuchwytny morderca. Wszystko to staje się inspiracją do tworzenia opowiadań przez 23-letniego Oskara. Chłopak przygląda się każdej sprawie, dopowiadając sobie historię i opisując wszystko na Wattpadzie. Jego wyobraźnia nie ma granic, a jego dzieła zyskują coraz większą popularność. Oskar natomiast postanawia przyjrzeć się śledztwu bliżej i sam zagłębia się w prawdziwy świat seryjnego mordercy. Czy uda mu się rozwiązać tajemnicę i odnaleźć mordercę? Co odkryje mężczyzna? 

"Inspiracja" to pierwsza część trylogii autorstwa Adriana Bednarka. Poznajemy tutaj młodych, beztroskich ludzi, którzy lubią korzystać z życia. Wśród nich znajduje się nasz główny bohater, pragnący rozwiązać zagadkę. W tym celu typuje prawdopodobnego mordercę i śledzi jego poczynania. Sprawy natomiast nie ułatwia fakt, że ma z nim pewne powiązania... Trudne dylematy i złożoność problemów powodują, że książka staje się ciekawsza. Fabuła została stworzona nietuzinkowo, czytelnik ma okazję wykazać się w śledztwie. Zachwyca już od pierwszej strony, pozwalając oddać się lekturze w całości. Emocje są dawkowane, autor niejednokrotnie wodzi czytelnika za nos. Pozornie rozwiązana sprawa ciągle się komplikuje, wprowadzając coraz więcej wątków do akcji. Zakończenie jest niespodziewane, nie do przewidzenia. Na drugi tom musimy jeszcze troszkę poczekać, ale bez obaw! Śledztwo zostaje rozwiązane od początku do końca, a w kontynuacji poznamy nieco inną historię...

"Inspiracja" otrzymuje ode mnie 9/10. Książka jest bardzo przyjemnym kryminałem. Dopracowana została w 100%. Jedyny minus przyznaję za dość długie rozwinięcie. Zdecydowanie polecam miłośnikom historii pełnych zagadek, nietuzinkowych zbrodni.

Korzystając z okazji, chciałabym Was poinformować, że po raz trzeci biorę udział w konkursie "Blogs from heart". Stąd też, bardzo proszę Was o głosy w kategoriach lifestyle (klik) oraz literatura i sztuka (klik).  Głosy można oddawać co 24h :) Z góry dziękuję za wsparcie!
#Carolina

6 komentarzy:

 1. Świetny thriller. Adrian Bednarek w rewelacyjnej formie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie kryminały 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka już czeka w swojej kolejce. Niebawem ją czapnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Adam Bednarek świetny autor, Pamiętnik diabła do tej pory pamiętam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli faktycznie jest tak jak czytam to zachęciłaś mnie ta książka. Tym bardziej że nie czytam kryminałów więc fajnie zacząć o czegos mega by się na samym początku nie zrazić.
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam, Bednarek to teraz mój ulubiony polski autor. Już zamówiłam kolejne książki spod jego pióra :) Inspiracja to dla mnie opowieść o trudnej miłości, która staje się śmiercionośną bronią w rękach szaleńca.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)