wtorek, 30 czerwca 2020

Wiara, nadzieja, miłość...

"Diana jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Trudny okres, niby jeszcze człowiek nie jest dorosły lecz już nie dziecko. Moment przejścia okazał się być dla niej zgubny. Dziewczyna ma problemy z emocjami. Boi się otworzyć na ludzi. Jest typem szarej myszki, która nawet jedynej zaufanej przyjaciółce Jowicie nie jest w stanie zdradzić wszystkich swoich uczuć. Kiedy nowo poznany chłopak ośmieszył ją w Internecie, próbuje znaleźć powód, bo przecież w ogóle jej nie znał. Szuka winy w sobie. Postanawia zmianę. I tutaj zaczyna się historia. Z pozoru niewinna przemiana zmienia się w zagrażającą życiu chorobę. Diana wraz z traconymi kilogramami traci chęć życia. Czeka ją niełatwa droga. Upadki, wspinaczka. Życie Diany potoczyło się w sposób, w jaki się nie spodziewała..." -lubimyczytac.pl
Okres dorastania jest dość trudnym czasem, pełnym rozczarowań i niepowodzeń. To właśnie wtedy przekonujemy się na własnej skórze jacy są naprawdę ludzie, a także doświadczamy najpiękniejszych chwil w życiu. Diana, główna bohaterka książki "Wiara, nadzieja, miłość" jest idealnym przykładem. Nastolatka opisuje nam kilka lat ze swojego życia, ukazując przy tym to, co na co dzień jest dla nas niedostrzegalne. Autorka, Monika Jagodzińska w niezwykły sposób porusza poważne, życiowe tematy. Każdy z nich przedstawia w osobnym rozdziale: wierze, nadziei lub miłości. Problemy idealnie wpisują się w tematykę tytułu, pozwalając nam lepiej zrozumieć ukryty sens utworu. Cała historia obejmuje zaledwie 120 stron. Lektura upływa w szybkim tempie, wywołując przy tym burzę emocji.
Opowieść Diany została napisana bardzo życiowo, realistycznie. Czytelnik nie tylko odkrywa jej losy, lecz także zagłębia się w myśli i uczucia bohaterki, co skłania go do przemyśleń. Styl pisania autorki jest dojrzały, przyjemny w odbiorze.
"Wiara, Nadzieja, Miłość" otrzymuje ode mnie ocenę 10/10. Jest to książka z gatunku tych, które powinien przeczytać każdy. Mimo, iż jest dość króciutka, nie byłam w stanie przeczytać jej "na raz". Każdy rozdział powodował u mnie masę myśli. Polecam z całego serca. 

"Nie jestem idealna. Nikt z nas nie jest. Czym się wyróżniałam? Tym, że mnie na każdym kroku o tym przypominano."

"Mówią, że czas leczy rany. Nie. Jedynie przyzwyczaja do bólu."

"To jest to - zależy nam. Często za bardzo. Przepływamy oceany dla ludzi, którzy nie wdepnęliby dla nas nawet w kałużę..."
#Carolina

13 komentarzy:

 1. Czuję się zaciekawiona :) Sięgnę przy najbliższej okazji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że warto przeczytać ta książke😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki które wywołują pewnie przemyślenia. Książka porusza ważne tematy i warto ja przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dokładnie tak pamiętam swój okres dorastania, szybkie przelotnie zauroczenia i odwrotnie:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybrałaś ciekawe cytaty. Książka również wydaje się warta przeczytania, zwłaszcza dla osób w podobnym wieku, co bohaterka powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsze słyszę, ale książka brzmi naprawde bardzo interesująco. Będę mieć ją na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niedosyć, że temat bardzo mi się podoba to do tego ta okładka ajajaj

  OdpowiedzUsuń
 8. To na pewno pozycja, której warto dać szansę :) Jak tylko będę miała okazję na pewno po nią sięgnę :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że bardzo ważna pozycja dla osób w tym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesująca i ważna książka, szczególnie dla nastolatków. Sięgnę po nią przy najbliższej okazji. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo lubię takie książki, które zostawiają dużo bagażu refleksyjnego :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgodzę się z Tobą, że ta książka niesie ze sobą wiele emocji. W niektórych momentach musiałam ją odłożyć, by ochłonąć przed dalszym czytaniem. Nie byłam z niej jednak całościowo aż tak zadowolona - choć przesłanie jest jak najbardziej trafne, nie do końca spodobała mi się forma jego przekazania.

  Pozdrawiam,
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniałe rady jak odzyskać narzeczoną można znaleźć w książce o relacjach w związku.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)