poniedziałek, 9 grudnia 2019

"Rhys" - A.Siepielska

"Niebezpieczni mężczyźni, mafia i zło, które czyha za każdym rogiem.
Dwudziestoczteroletnia Viviana Thomson pracuje w luksusowym sklepie z odzieżą męską. Pewnego dnia dowiaduje się, że jeden z klientów otrzymał inne garnitury, niż te, które zamawiał, a teraz domaga się, by osobiście dostarczono mu właściwe. Mimo że Viviana nie jest odpowiedzialna za tę pomyłkę, zgadza się pojechać do domu mężczyzny.
Rhys Miller jest szanowanym i niezwykle przystojnym milionerem. Lubi, gdy wszystko idzie po jego myśli, i stara się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, żeby ugrać coś, na czym mu zależy. Dostarczenie niewłaściwego zamówienia pozwala mu więc wprowadzić w życie plan, który zaczął sobie układać jakiś czas temu. Kiedy w swoim domu widzi Vivianę, ma już pewność, że podjął właściwą decyzję.
Dziewczyna nie ma pojęcia o tym, że właśnie trafiła prosto do jaskini lwa.
Rhys to pierwsza część serii „Synowie Zemsty” o mafijnej rodzinie Valenti. Bohaterowie tej powieści zmagają się z piętnem przeszłości i skrywają wiele tajemnic. Kiedy te ujrzą światło."

"Rhys" to pierwsza część serii "Synowie zemsty". Jest to również pierwsza, debiutancka powieść Agnieszki Siepielskiej. Historia opisana w książce dzieje się w klimacie mafijnym. Głównymi bohaterami są tytułowy Rhys oraz Vivianna. Mężczyzna jest osobą twardo stąpająca po ziemi, głęboko skrywająca emocje. Ona natomiast mieszka z zakręconą staruszką, babcią Helen oraz matką Emilią. Para po raz pierwszy spotyka się w pozornie przypadkowej sytuacji, gdy kobieta dostarcza zamówienie. Ich relacja od początku jest nieco dziwna, skomplikowana. Mimo trudnych charakterów, oboje czują do siebie coś więcej, coraz bardziej zbliżając się do siebie. Jak potoczy się ich relacja?

Autorka, Agnieszka Siepielska, w nietuzinkowy sposób przedstawia swoich bohaterów. Mimo klimatu mafijnego zachowuje dystans, tworząc ciekawe charaktery. Idealnym przykładem jest tutaj Helen, która niejednokrotnie rozśmiesza czytelnika do łez. Akcję rozwija stopniowo, pozwalając wciągnąć się w fabułę. Bawi się losami bohaterów, doprowadzając widza do niezapomnianych emocji. Raz przyspiesza bicie serca, później je łamie, aby na koniec posklejać je na nowo.
W tej historii nie ma rzeczy niemożliwych, jedynym ograniczeniem może być nasza wyobraźnia. Książkę oceniam na 8.5/10. 
#Carolina

3 komentarze:

  1. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Temat mafii nie do końca mnie kręci ale może ksiażka by mnie przekonała do siebie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A tak myślałam o takiej książce. Dobrze że trafiłam na ten wpis

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)