sobota, 8 grudnia 2018

"Jeden błąd" - Anna Szafrańska

Dominika i Oliwier to z pozoru para idealna. Ona rozpoczyna pracę polonistki, on pracuje w firmie jej ojca. Wszystko jednak ma swoją drugą stronę. Oliwier, pozornie wzorzec do naśladowania, w domu pokazuje swoje oblicze. Nie jest tym, kim był kiedyś. Stał się apodyktycznym, impulsywnym mężczyzną. Para niebawem ma wziąć ślub, lecz z dnia na dzień wątpliwości dziewczyny rosną. Sytuację komplikuje jeden z uczniów. Już pierwszego dnia pracy zwraca jej uwagę, stopniowo powodując przyspieszone bicie serca... Czy ślub z Oliwierem to dobry wybór? Jak wpłynie na kobietę uczeń?

"Jeden błąd" to przepiękna historia o losach młodej kobiety, zagubionej w świecie. Anna Szafrańska porusza w niej tematy dnia codziennego. Ukazuje nie tylko zagubienie, ale także niezdecydowanie, zakazaną miłość oraz przemoc domową. W swoim dziele używa języka lekkiego i przyjemnego. Akcję rozwija stopniowo, lecz bardzo emocjonalnie. Czytelnicy mogą zastanowić się nad postępowaniem bohaterów, mają możliwość przeanalizowania sytuacji. Istnieją momenty szczęścia, smutku a także strachu.
Fabuła książki jest nie tylko ciekawa, lecz także nieprzeciętna. Tutaj walczy serce z rozumem. Serce pragnie odejść od narzeczonego, rozum boi się tej zmiany. W końcu czy 8 lat spędzonych razem nic nie znaczy?
Anna Szafrańska każdy rozdział rozpoczyna cytatem z piosenki w języku angielskim. Te krótkie, złote myśli są idealnie dobrane do danego wątku. Cała powieść jest bardzo przyjemna, w sam raz na chłodniejsze wieczory. Mimo, iż jest dość obszerna (prawie 500 stron), jest zdecydowanie warta przeczytania. Polecam każdemu miłośnikowi nietuzinkowych książek :) 

Autor: Anna Szafrańska
Wydawnictwo: Novae Res
Cena: ok. 25 zł
Ocena: 9,5/10

7 komentarzy:

 1. ostatnio coraz bardziej przekonuję się do polskich autorów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam i nie wiem czy się to zmieni :D Jakoś nie przekonują mnie książki z tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam szczerze, nie warto oceniać po wydawnictwie :) Mogę jednak zapewnić, że zdecydowanie wyróżnia się na tle innych powieści, które miałam okazję czytać właśnie tego wydawnictwa :)

   Usuń
 3. Jak gdzieś trafię w bibliotece to z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No teraz to mnie zaciekawiłaś. :) Chętnie przeczytam, temat bardzo mnie interesujący i też znany z życia. hehe Myślę, że będzie fajnie mi się czytało. :)


  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię ten blog za te wszystkie polecenia dobrych tematów.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)