sobota, 22 czerwca 2024

"Europa alternatywna, czyli nasze podróżowanie" - Małgorzata Radwańska

"Nie interesują was sztampowe wyjazdy all inclusive organizowane przez biura podróży? Szukacie czegoś więcej niż popijanie drinków z palemką nad hotelowym basenem? W takim razie „Europa alternatywna” jest dla was! Autorka, od lat przemierzająca stary kontynent wraz z mężem i czwórką dzieci, ma własny przepis na udaną podróż. Omijanie szerokim łukiem hoteli, odkrywanie na własną rękę wszystkich atrakcji turystycznych w okolicy i ciągłe przemieszczanie się z miejsca w miejsce – to na początek.

W tej książce znajdziecie nie tylko pasjonujące historie z zagranicznych podróży, lecz także mnóstwo praktycznych wskazówek: jak wybrać cel, jak się przygotować, co spakować, gdzie nocować oraz jak podróżować z dziećmi. To nie jest typowy przewodnik, ale zbiór wspomnień, opowieści i źródło niebanalnych inspiracji. Zarówno dla tych, którzy mają już własne doświadczenia w niekonwencjonalnym podróżowaniu, jak i tych, którzy jeszcze się na to nie odważyli."

Podróżowanie bardzo często wiąże się z licznymi kosztami. W końcu hotele, żywność i atrakcje do najtańszych nie należą. Co, jednak gdy zrezygnujemy, choć z części wspomnianych kosztów? Zamiast all inclusive zawsze można wybrać coś tańszego, alternatywną opcję. Idealnie opowiada o tym Małgorzata Radwańska, w swojej książce "Europa alternatywna, czyli nasze podróżowanie". 

Książka ta, jest swego rodzaju przewodnikiem i pamiętnikiem, zbiorem najważniejszych informacji od autorki. Małgorzata Radwańska w ciekawy sposób przedstawia czytelnikowi swoje doświadczenia, udzielając praktycznych rad i wskazówek. Pokazuje podróżowanie z innej strony, głównie organizacyjnej i praktycznej. W intrygujący sposób przybliża również nieszablonowe miejsca, o których niejednokrotnie wielu z nas nawet nie słyszało. 

"Europa alternatywna, czyli nasze podróżowanie" to pozycja, która przykuła moją uwagę w momencie, gdy tylko zobaczyłam jej zapowiedź. Od dłuższego czasu myślałam o podróżowaniu w taki sposób, o jakim opowiada autorka w książce. Poznanie podróży od wewnątrz, od planowania, organizowania aż do samego jej odbycia, było niesamowitym doświadczeniem. Autorka w swoim dziele pokazuje zalety, jak i wady takich nieszablonowych rozwiązań. Przedstawia niestandardowe miejsca podróży, opowiadając przy tym anegdoty z życia. Każda kolejna strona jest nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale i pięknym wspomnieniem. Osobiście, książkę oceniam na 8/10. Zdecydowanie warta uwagi, dobra literatura podróżnicza.

5 komentarzy:

 1. Takim książkom mówię tak, pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie zaglądałam do takiej publikacji więc czuję się zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. O! To coś dla nas! Dziękuję za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To może być ciekawa książka, dla takich osób jak Ty, które planują tego typu podróże. Ja raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. O to może być bardzo dobra książka jako wskazówka jak porysować inaczej.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)