poniedziałek, 19 grudnia 2022

"Słodkie co nieco" - Joanna Matyjek

Święta, Sylwester, urodziny, imieniny... Okazji do świętowania jest wiele, praktycznie co chwilę coś. Zapraszamy do siebie gości, niejednokrotnie głowiąc się nad tym, co przygotować. Jakie ciasto upiec, czym zaskoczyć tym razem? W odpowiedzi na to pytanie przygotowałam dla Was propozycję książki, która idealnie wpisuje się na każde wydarzenie. "Słodkie co nieco" Joanny Matyjek to bestseller, który zawładnął ostatnimi czasy internetem. 

"Słodkie co nieco" to książka kulinarna z przepisami na każdą okazję. Łączy w sobie nie tylko słodkie przepisy na ciasta, ale także oferuje szeroką gamę innych propozycji. Bez problemu znajdziecie w niej coś wytrawnego, czy też przepis na zaskakującą nalewkę. Opcji jest wiele, a każda z nich wyjątkowa. Joanna Matyjek w swojej książce spisała propozycje na wiele wydarzeń. Przepisy podzieliła w zależności od okazji, dzięki czemu można łatwo odnaleźć przepis pod najbliższe Święta czy Sylwestra. Większość przepisów jest dość prostych, do wykonania nawet przez amatora. Pod każdym punktem znajdują się wypisane potrzebne składniki, przepis oraz zobrazowane danie. Na sam widok zdjęcia, aż chce się je schrupać!

Osobiście, bardzo lubię książki kucharskie. Uwielbiam przygotowywać słodkie przekąski, w szczególności wszelkiego rodzaju ciasta. Stąd też bez większego zastanowienia zdecydowałam się zamówić powyższą pozycję. Po otrzymaniu książki, od razu zabrałam się za przejrzenie przepisów. Przyznam szczerze, byłam (i jestem) zachwycona. Upatrzyłam sobie kilka moich "must have", które wykonam w najbliższym czasie. Dużą zachętą okazały się dla mnie zdjęcia obrazujące desery. Sama propozycja podania widoczna na zdjęciu aż skłania do przygotowania ich. Plus przyznaję także za łatwość i szybkość przepisów. Polecam serdecznie i odsyłam po "Słodkie co nieco" do księgarni Taniaksiazka.pl. 


3 komentarze:

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)