sobota, 22 stycznia 2022

"I żyli długo i..." - Agata Bieńko

"Kontynuacja przezabawnej, gorącej powieści „Zamruczę ci”. Paula ma za sobą trudny rok. Serię niepowodzeń w jej życiu zapoczątkował moment, gdy przypadkowo przejechała czarnego kota pewnej starej Cyganki. Dziewczyna traci nadzieję na przezwyciężenie pecha, gdy Grzegorz – seksowny, czarujący ginekolog, w którym zakochała się wbrew rozsądkowi – oznajmia jej, że nie jest w stanie zaangażować się w poważny związek. Paula, choć zrozpaczona, nie zamierza być dla niego tylko krótkotrwałą przygodą, dlatego decyduje się na zerwanie kontaktu z mężczyzną.
Mucha, przyjaciółka Pauli, postanawia pomóc jej poradzić sobie ze złamanym sercem za pomocą… magii. Paula uważa to za przypadek, jednak rytuały odnoszą natychmiastowe, zaskakujące skutki. Jednym z nich jest to, że na progu jej mieszkania pojawia się nie tylko Grzegorz, ale i jej dwóch ostatnich chłopaków, których powrót zwiastuje jedno – kłopoty.
Grzegorz prosi Paulę, by tym razem to ona pomogła mu w sprawach rodzinnych. Kobieta ma udawać przed matką i siostrą mężczyzny jego dziewczynę. Wspólny wyjazd do rodzinnego domu Grzegorza zbliża parę. Czy Paula może jednak na nowo zaufać komuś, kto tak dotkliwie ją zranił? Czy Grzegorz będzie w stanie poradzić sobie z bagażem przeszłości, który sprawił, że przez całe życie uciekał od prawdziwej miłości? I czy Pauli uda się wreszcie uwolnić się od pecha?"

Ahhh te nieszczęsne czarne koty... Kto miał z nimi do czynienia wie, że nie raz potrafią ściągnąć kłopoty. Tak też dzieje się w przypadku Pauli, głównej bohaterki książki "Zamruczę Ci". Dziewczyna potrąciła czarnego kota, odbierając mu ostatnie, siódme życie. Sprowadziło to na nią wiele przygód, które opisane są w książce. O jej (nie)szczęściu pojawiła się ostatnio kolejna książka, kontynuacja wspomnianej powieści. Bestseller nosi nazwę "I żyli długo i..."

Historia Pauli to opowieść, która od pierwszych stron wciąga czytelnika. Jej życie momentami przypomina prawdziwy rollercoaster, gdzie nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Są łzy, radość i wszelkie inne emocje. Tak też jest i tym razem. Nasza historia rozpoczyna się od konfliktu Pauli i Grzegorza. Dziewczyna dowiaduje się, że ich relacja nie jest poważna, tylko opiera się na seksie. W tym momencie załamuje się jej cały świat. Czuje się oszukana, w końcu to w tym mężczyźnie pokładała wszelkie nadzieje. Ucina kontakt, nie potrafiąc zapomnieć o nim. Grzegorz natomiast zaczyna tęsknić, a jego myśli ciągle sprowadzają się do Pauli. Jak rozwinie się ich historia? Czy któreś z nich zmieni swoje nastawienie? 

Agata Bieńko powraca z kontynuacją bestsellerowej powieści. W swoim dziele opowiada przygody z życia zwariowanej kobiety. Główną bohaterkę kreuje na wzór realnej osoby, przez co lektura jest przyjemna w odbiorze. Całe otoczenie przybiera kształt nieco absurdalny, w końcu kto na co dzień tworzy laleczki voodoo czy przejmuje się urokami? Zwłaszcza gdy całe nieszczęścia powodują zwierzęta? Magia, absurdy, pech i niespodzianki to w skrócie całe życie bohaterki. Choć brzmi to niezbyt interesująco, w tak nietuzinkowym połączeniu powoduje naprawdę niezłe przeżycia. 

Książkę oceniam na 8/10, więc podobnie jak było w przypadku I tomu. Historia bardzo mi się podobała. Nie raz zaskakiwała, a zwroty akcji powodowały szybsze bicie serca. Wciągająca, z nietypową fabułą, pełna dobrego humoru. Z dobrą dawką erotyki i wątkami pobocznymi. Do przeczytania w jeden dłuższy wieczór. Jedynym minusem są niektóre zachowania bohaterów, za co obniżam ocenę. Momentami miałam wrażenie, że są zbyt przesadzone. Tak, jakby miały być zabawne, ale nie wyszły. Może to tylko moje odczucia... "I żyli długo i..." znajdziecie na Taniaksiazka.pl.

Recenzja I tomu (klik)

#Carolina

8 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też nie czytałem pierwszego tomu, ale zapowiada się bardzo ciekawie. No cóż - ja nie wierzę w czarne koty, mieszkam pod 13 - tką. Przez 16 lat mieliśmy dachowca :-) . Serdecznie pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę przeczytać pierwszą część, bo brzmi to interesująco!

  OdpowiedzUsuń
 5. Być może kiedyś uda się poznać tę serię 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. To raczej nie jest lektura dla mnie - jakoś nie lubię się z tego typu książkami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam tej serii. Zapowiada się jednak ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na razie nie planuję zapoznawać się z tą serią ;)

  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)