sobota, 28 sierpnia 2021

"Tęczowy most. Opowieści czworonożnych przyjaciół z nieba." - Kristy Robinett

"Śmierć zwierzęcia wywołuje jeden z najsilniejszych rodzajów bólu. Nawet jeśli wiemy, że nadszedł już jego czas, aby odejść, nie przestajemy cierpieć i tęsknić. Ta książka jest jak kojący kompres na złamane serce – przypomina nam, że nawet po opuszczeniu ciał fizycznych zwierzęta dalej żyją w formie duchowej i obdarzają nas niesłabnącym uczuciem.

Znajdziesz tu fantastyczne i inspirujące historie o znakach, symbolach i wiadomościach wysyłanych przez naszych podopiecznych. Dowodzą one, że ukochane zwierzęta ciągle na nas czekają, a nawet pomagają nam z Drugiej Strony."


Czy istnieje życie po śmierci? Gdzie trafiają dusze osób i zwierząt? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w książce pt. "Tęczowy most". Książka ta, jest zbiorem opowieści i symboli, dotyczących naszych zwierzęcych przyjaciół, które odeszły. Jak już pewnie kojarzycie, potocznie zwany "tęczowy most" to miejsce, gdzie trafiają nasi towarzysze po śmierci. Czy są tam szczęśliwe? 

Kristy Robinett to autorka, która ma zdolności parapsychologiczne. W swoim dziele w ciekawy sposób opowiada zarówno historie zwierząt, jak i tłumaczy poszczególne etapy przejścia na drugą stronę. Prezentuje opowieści zarówno o tych bardziej znanych towarzyszach (tj. np. Hachiko) jak i mniej popularnych przyjaciołach. Posiada przyjemny styl pisania, kojący dla czytelnika. Zagłębiając się w lekturze, mamy możliwość dostrzeżenia tego, czego nie widzimy na co dzień. Są to zarówno znaki i symbole od naszych zmarłych przyjaciół, jak i poszczególne emocje. "Tęczowy most" zwraca uwagę także na bezwarunkową miłość zwierząt, o której nie raz się przekonamy czytając książkę. 

Osobiście oceniam ten bestseller na 9/10. Wyróżnia się na tle innych powieści o zwierzętach. Ciężko go sklasyfikować do poszczególnej kategorii. Podczas czytania, niejednokrotnie się wzruszyłam, czy też pomyślałam o moim dawnym czworonożnym przyjacielu. Pojawiło się wiele emocji, głównie tych pozytywnych. Warto przyjrzeć się jej bliżej, przemyśleć kilka spraw i dostrzec to, co na co dzień wydaje się nierealne. "Tęczowy most" znajdziecie na Taniaksiazka.pl.

4 komentarze:

 1. Coś wprost dla mnie - wierzę, że zwierzęta mają duszę, i że trafiają za "Tęczowy Most" Karolino. Serdecznie pozdrawiam. Czytam z kolei cegiełkę - na Kindle - "Brzemię białego człowieka". Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję, że ja również wzruszyłabym się przy lekturze tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mocno mnie zaintrygowała ta książka. Prawdopodobnie skuszę się na nią przy najbliższej okazji!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zaciekawiłaś mnie tą książką i na pewno ją kupię, aby ją przeczytać :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)