piątek, 16 października 2020

"Czwarta władza szóstej B" - Adam Studziński

"Szkolny portal informacyjny? Ale nuda! Kto by chciał go prowadzić?

Nowy! On jeden wiedział, jaką władzę dają media. Można mieć wpływ nie tylko na sprawy innych uczniów, lecz także na decyzje dyrektora szkoły. A może nawet na ujęcie groźnego przestępcy…?

Współczesne media są pełne manipulacji. Dlaczego tak jest i jak się przed nią bronić? To opowieść, która obnaża mechanizmy społecznego przekazu, pokazuje wartość krytycznego myślenia i przestrzega przed bezmyślnym przyjmowaniem sensacyjnych newsów."

"Czwarta władza szóstej B" to historia o grupie młodych ludzi, którzy zajmują się prowadzeniem szkolnego portalu informacyjnego. Główny redaktor, Nowy, szuka sposobu na popularność. Pragnie, aby wpisy miały jak najwięcej wyświetleń. Eksperymentuje z treścią, powoli wpadając w medialną pułapkę. Jak zakończy się ta historia? 

Adam Studziński w książce skierowanej do młodych ludzi, porusza bardzo istotną kwestię, jaką są media. Ukazuje, jak niewiele trzeba, aby wzbudzić zainteresowanie odbiorców, jak prosto jest manipulować ludźmi. Czytelnik dostrzega problem, a także zostaje skłoniony do przemyśleń. 

"Czwarta władza szóstej B" to historia nie tylko dla młodych ludzi, lecz dla każdego. Temat poruszony w książce jest istotny, zwłaszcza, że dotyczy każdego z nas. Media manipulują nami codziennie, lecz my zaślepieni, niejednokrotnie wierzymy we wszystko, co nam przekazują. Książkę oceniam na 8,5/10. Prosty język i przyjemny styl pisania autora powoduje, że lektura będzie przyjemna w odbiorze dla każdego. 

#Carolina

4 komentarze:

 1. Książka totalnie nie w moim stylu, jednak temt wydaje sie być ciekawy i rozsądny.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)
  https://girlsinmadworld.blogspot.com/2020/10/czas-na-obiad-dwa-przepisy.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł na fabułę, chętnie się z nim zmierzę

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ta kobieta w tym zielonym swetrze wygląda creepy ��

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)