poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Wartości

Czas, który stanął w miejscu. Zdrowie, które stało się priorytetem. Świat stał się inny. Natura powoli wraca do życia. Ludzie przebywają w zamknięciu. Wreszcie doceniamy to, co mieliśmy na co dzień. Dostrzegamy to, czego nasze oczy nie widzą - miłość, troskę i oddanie. Wszystko nabiera sensu. Nasze istnienie staje się nie tylko egzystencją, ale pozostawia również ślad. Brakuje nam pozornie błahych i oczywistych rzeczy. Wszystko jednak przeminie, a my odzyskamy równowagę. Dostaliśmy lekcję życia. Pytanie, jakie wyciągniemy z niej wnioski? Czy wrócimy do punktu wyjścia, czy pójdziemy do przodu?

#Carolina

17 komentarzy:

 1. Bardzo ładne zdjęcia :) A co do tematu, no to cóż wydaje mi się, że większość z nas wyciągnie jakieś wnioski i będzie miało inne podejście do życia. Znajdą się też tacy, którzy nic nie zrobią (w sumie nawet teraz nic sobie z tego nie robią). Ja mam tylko wielką nadzieję, by to przeczekać w zdrowiu, a później korzystać z życia ile się da. Bo tak jak kiedyś nie chciało mi się ruszać z domu, tak teraz za tym bardzo tęsknię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sądzę że część osób faktycznie weżmie to do siebie. Zrozumie doceni zacznie chociażby wyrzucać śmieci do kosza a nie na trawę. Bądź częściej wyjdzie ze znajomymi. Druga połowa natomiast znów będzie taka sama. Oby tylko osób z pierwszej grupy było więcej niż z tej pierwszej.
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto z całej tej sytuacji wyciągnąć coś dla siebie. To będzie zawsze jakiś pozytyw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Możemy wyciągnąć wiele wniosków z obecnej sytuacji i mam nadzieję, że tak własnie będzie, że całe to cierpienie nie "pójdzie na marne".

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiąc odpowiedzi na te pytania zweryfikuje życie, niestety nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić kiedy wrócimy do normalności.
  Może coś w końcu - niebawem ruszy w odpowiednim kierunku :)

  Super kochana wyglądasz. Uwielbiam zdjęcia w takiej scenerii.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiadając na pytania, które zamieściłaś w poście, to z mojego punktu widzenia zauważyłam że zaczęłam patrzeć na to wszystko trochę inaczej niż do tej pory. Niestety śmieci nadal leżą tam gdzie ich nie powinno być, ale co zrobić świata nie zbawimy, możemy tylko za samych siebie odpowiadać a nie za innych.
  Piękne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 7. Myśle ze z Poczatku ludzie zaczną doceniać „wolność” ale pozniej wróci wszystko do normy. Świetne fotki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety mam wrażenie, że ludzie szybko zapomną o tym, co się działo. Ile osób pierwsze co po zakończonej epidemii pójdzie do centrum handlowego? Dużo, za dużo.
  Co najgorsze, ten przestój i nagłe, wielkie przemysłowe bum odbije się na naszej Matce Naturze, a następnie wszystko wróci do "normy". Naszej "normy", nie stanu optymalnego dla przyrody. Przykre.
  Pozdrawiam serdecznie,
  DrzDrzazga

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, że dużo ludzi ma takie przemyślenia. Może chociaż odrobinę świat stanie się po tym wszystkim lepszy. Też zdarzyło mi się u sobie popełnić podobny wpis. Żeby było śmieszniej zainspirowany jeszcze kimś innym... Także życzę nam lepszego jutra.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również się ciesze, ze ludzie maja teraz takie myśli. Mam jednak nadzieję, że na TERAZ się nie skończy. W książce "Kora" mówi ona o docenianiu tych małych, najdrobniejszych rzeczy. Ale takich naprawdę banalnych- zauważenie nawet małego robaczka w trawie i chwila zastanowienia się nad nim.. ;)
  Pozdrawiam!


  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam nadzieję, że ludzie zaczną doceniać to co mają, bo ta sytuacja jaka jest teraz pokazuje, że wszystko bywa ulotne. Nasze życie, zdrowie - wystarczy chwila i koniec. Liczę na to, że wszyscy wyciągniemy z tej lekcji wnioski i zmienimy swoje życie na lepsze :)

  PS. Ładnie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mądre słowa, muszę przyznać że wyglądasz ślicznie, naturalnie i bardzo kobieco :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Jedni pewnie coś zmienią w swoim życiu inni nie...
  Powinniśmy jednak zacząć doceniać to co mamy i
  cieszyć się nawet z tych najdrobniejszych rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. sliczne zdjecia, bardzo ciekawy wpis. Pozdrawiam serdecznie! :)
  http://rymowanemysli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)