sobota, 4 kwietnia 2020

"Chirurg" - Michał Larek

"Martynka Hemerska obchodzi swoje dwunaste urodziny. W prezencie dostaje króliczka, o którym od lat marzyła. Zachwycona wychodzi narwać mu trawy. Z tego spaceru nigdy już nie wraca. Jej okaleczone i zbezczeszczone ciało zostaje znalezione niedaleko cmentarza na Naramowicach w Poznaniu.
Porucznik Dagmara Madej, zwana Zbójem, oraz jej koledzy z komendy Freddy i Harry rozpoczynają śledztwo, które odsłania wstrząsającą prawdę."-lubimyczytac.pl

Wstrząsające śledztwo, morderstwo małej dziewczynki i okropne fakty wychodzące na jaw.
Poznając tę historię musisz mieć stalowe nerwy i ogromny dystans do książki. Nigdy nie wiesz, co wydarzy się na kolejnej stronie, a postępujące dochodzenie może wywołać liczne emocje.
Czy jesteś gotowy na poznanie tej serii?

"Chirurg" autorstwa Michała Larek to książka inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Autor tworzy opowieść na podstawie zbrodni, doskonale oddając daną sytuację. Historię dzieli na cztery części, w każdej z nich umieszcza inny etap śledztwa. Sytuacje przedstawia z punktu widzenia różnych osób, dzięki czemu czytelnik ma inny podgląd na całą zbrodnię. Może on próbować układać sobie wszystkie fakty, próbować odkryć kto jest winien. Aby nie było jednak za łatwo, autor wodzi czytelnika za nos, nieustannie myląc tropy. W tej historii, akcja co chwilę nabiera tempa, nie pozwalając ochłonąć. Emocje sięgają zenitu, nerwy zostają wystawione na próbę, a postępujące dochodzenie nie pozwala oderwać się od książki. Czytając tę książkę, niejednokrotnie macie ochotę sami wymierzyć sprawiedliwość mordercy, już po poznaniu szczegółów śmierci Martynki.

Moim zdaniem książka zasługuje na ocenę 9/10. Mocny kryminał z nietuzinkową historią w tle z pewnością przypadnie do gustu wymagającym osobom. Szczerze polecam, jednak ostrzegam - pozycja ta jest dla ludzi o mocnych żołądkach. Autora natomiast wpisuję na listę moich ulubionych twórców, po których inne pozycje sięgnę w ciemno.
#Carolina

8 komentarzy:

 1. Ma w planach, od kiedy o niej usłyszałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoja recenzja i ocena zachęcają do przeczytania. Już gdzieś czytałam o tej ksiażce i ocena też była bardzo dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa recenzja ;) ja nie przepadam za takim gatunkiem książek bardziej wole romanse
  pozdrawiam
  https://gabrielakita.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo dużo już czytałam o tje książce ;)!

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi groźnie. Tym bardziej jeśli dodałaś ,,oparta na faktach,,. Mimo wszystko brzmi jak opis bardzo dobrej książki. Nie wyobrażam sobie co musiało się stać by ofiarą padło niewinne dziecko...
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna pozytywna opinia o tej książce 🙂
  Już mam w planach przeczytanie jej 🙂
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam książki w takim klimacie... żeby tylko człowiek miał więcej czasu na czytanie tego wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze chętnie tu wracam,.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)