czwartek, 2 stycznia 2020

"W uścisku Katriny" - Kuba Kucharski

"W uścisku Katriny" to historia grupy studentów z Polski, którzy wybrali się do Stanów Zjednoczonych. Są oni uczestnikami programu studenckiego, w ramach którego dostali zatrudnienie w Nowym Orleanie i mieli możliwość wyjazdu. Ich życie wiedzie się normalnie aż do momentu, gdy na horyzoncie pojawia się zagrożenie życia. Przez Nowy Orlean ma przejść największy w historii huragan Katrina, który sieje postrach już samą wzmianką. Czy grupa studentów przeżyje to doświadczenie? Jak będzie wyglądało ich życie? Co ich spotka?

Kuba Kucharski, to autor książki, ale również jeden z bohaterów, który przeżył starcie z żywiołem. W swoim dziele opisuje wszystkie przeżycia, jakie go spotkały. Pojawia się tutaj dość obszerna historia "z życia", pokazująca przewrotność losu. Jest ona podzielona na trzy części: preludium, huragan oraz ocaleni. Autor w ciekawy sposób opowiada o swoim życiu, marzeniach, a także jak doszło do jego wyjazdu za granicę. Nie brakuje również emocji, myśli bohatera, jakie towarzyszą mu w codziennym życiu i relacjach prywatnych. "W uścisku Katriny" oprócz tematu klęski żywiołowej, czytelnik ma okazję zobaczyć życie studenckie, zwyczaje obowiązujące w Ameryce, a także stosunki międzyludzkie. Autor ukazuje również działania ludzkie w obliczu tragedii, instynkty kierujące nimi.
Książka Kuby Kucharskiego jest bardzo interesującym doświadczeniem, pozwalającym zobaczyć inny świat naszymi oczami. W obiektywny sposób odzwierciedla wspomnienia bohatera, daje możliwość przeżycia huraganu razem z nim. Czytelnik zagłębiając się w lekturę doznaje licznych emocji, odkrywa wszelkie "za i przeciw" podróży w nieznane. Dzięki załączonym zdjęciom wszystkie wydarzenia wydają nam się bliższe. 
Warto również wspomnieć o historii w pigułce, która znajduje się na samym końcu książki i z pewnością zainteresuje wielu z was. Zawiera ona m.in. historię Nowego Orleanu.
Moim zdaniem książka zasługuje na ocenę 10/10. Opowieść zawarta w niej, to historia, którą każdy powinien poznać.

#Carolina

9 komentarzy:

 1. Jak Ty oceniasz na 10 to musi być dobra :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej książki i szczerze mówiąc chyba nie zwróciłabym na nia uwagi ale Twoja recenzja mnie do niej zachęciła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie ta książka ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam już tak długą listę książek do przeczytania po maturze, że chyba sama nie będę wiedziała od czego zacząć! :) Pierwszy raz o niej słyszę, chętnie zwrócę uwagę :)
  Pozdrawiam, Werka

  jelonkowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie spotkałam się wcześniej z tą książką, ale muszę przyznać, że mnie zaciekawiła :D
  Będę o niej pamiętała :D Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię czytać o takich rzeczach, na pewno po nią sięgne!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa pozycja, jeszcze jej nie czytaliśmy, ale na pewno po Twojej recenzji trafi na listę powieści do przeczytania właśnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Twoja recenzja zdecydowanie mnie zachęca do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajny blog, dużo się dowiedziałam, warto tu czasem zajrzeć

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)