środa, 22 maja 2019

"Krople deszczu" - Kathryn Andrews

Pewnego dnia podczas pływania wpada na siebie dwójka młodych ludzi. Ona - piękna, niska dziewczyna oraz on - przystojny i wysportowany mężczyzna. Spotykają się po raz pierwszy, lecz przeradza się to w bardzo intymną sytuację. Pojawia się między nimi iskra, która rozpala ich serca oraz magnes, który przyciąga ich do siebie. Mimo iż się nie znają, czują się jak zakochani. Aż do pewnego momentu, gdy tuż przed pocałunkiem on odzyskuje samokontrolę i zostawia dziewczynę samą... Skąd takie zachowanie? Czy nastolatkowie się jeszcze spotkają? Jak będzie wyglądała ich relacja?

Ali przeprowadza się na Florydę na skutek traumatycznego zdarzenia, a dokładniej śmierci jej mamy. Trafia tam w związku z decyzją ojca, który pragnie odciąć ich od tego, co było i rozpocząć nowy rozdział. Nie potrafi jednak pogodzić się ze stratą ukochanej i opieką nad 19-letnią córką, więc zamieszkuje w innym mieszkaniu, tuż przy swojej pracy. Jak Ali da sobie radę bez rodziców? Jak wygląda jej życie?

Drew jest popularnym sportowcem, do którego lgną wszystkie dziewczyny. Mieszka wraz z dwójką braci i rodzicami w domku na Florydzie. Ich życie mogłoby się wydawać idealne, lecz niestety przepełnione jest agresją i przemocą domową. Głowa rodziny nie pozwala chłopcom decydować o sobie, pragnie, aby wszystko było według jego myśli. Jak radzą sobie z tym bracia? Czy uda im się uwolnić od zaborczego ojca?

Historia Ali i Drew to przepiękna opowieść o losie dwojga ludzi, którzy poznali się przez przypadek.
Oboje są utalentowani, z obiecującymi planami na przyszłość. Niestety, nie wszystko jest kolorowe. W głębi duszy są pokrzywdzonymi dziećmi. Ona przez stratę, on przez przemoc ojca. Czy razem odnajdą szczęście?
"Krople deszczu" to poruszająca historia, chwytająca za serce najbardziej wymagającego czytelnika.
Pokazuje, jak wielką wartość ma rodzina. Przedstawia również wpływ traumatycznych zdarzeń na naszą przyszłość, wszelkie ich skutki. Książka jest nie tylko przyjemną lekturą, lecz również cenną lekcją. Na przykładzie dwojga młodych ludzi autorka Kathryn Andrews przedstawia problemy, z jakimi niejednokrotnie nastolatkowie muszą się zmierzyć. Tworzy w ten sposób nie tylko ciekawą powieść, lecz również ukazuje drugą stronę medalu - model rodziny z problemami.
Myślę, że książka przypadnie w szczególności do gustu nastolatkom oraz osobom "młodym duchem".
#Carolina

6 komentarzy:

 1. Obawiam się że książka niestety nie dla mnie:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Leży na półce i czeka na swoją kolej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem niezmiernie ciekawa jak potoczy się historia tych dwojga ludzi! :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiedź zachęcająca, lubię takie luźne książki aż szkoda, ze ostatnio brakuje mi na nie czasu.
  Pozdrawiam, Mada

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla każdego człowieka ten blog jest bardzo ciekawy.Jestem tak naprawdę pewny tego nawet na milion procent.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresował mnie ten blog, wiele przydatnych informacji można tu znaleźć.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)