piątek, 1 lutego 2019

"Piękno bólu" - Georgia Cates

Ona - piękna, utalentowana Amerykanka, z zasadami i bolesną przeszłością.
On - przystojny, multimilioner szukający niezobowiązujących związków.
Spotykają się zupełnie przypadkowo, lecz ich relacja przeradza się w trzymiesięczny układ.
Układ, który mimo swoich jasnych zasad nie jest tak prosty, jak im się wydawało. Czy wytrzymają trzy miesiące bez jakichkolwiek uczuć?

Jack McLachlan jest mężczyzną lubiącym życie bez zobowiązań, pełne przygodnych relacji. Z każdą kobietą zawiera układ, nie angażujący emocjonalnie. W momencie, gdy dostrzega w klubie Laurelyn, to ona staje się jego następnym celem. Udaje im się nawiązać 3 miesięczny pakt, podczas którego jego dotychczasowe przyzwyczajenia ulegają diametralnej zmianie. Jack staje się opiekuńczy, dba o swoją partnerkę. Mimo, iż do tej pory miał ustalone jasne reguły, teraz powoli od nich odchodzi. Przykładem jest np. używanie fałszywych imion w relacjach, ukrywanie tożsamości. Przy Laurelyn stopniowo łamie swoje postanowienie - używa fałszywego imienia, lecz związanego z nim - Lachlan (od nazwiska). Z każdym tygodniem ich relacja nabiera tempa, a Jack dostrzega to, czego istnienie uważał za niemożliwe.

Wydawnictwo NieZwykłe cenię sobie od naszego pierwszego spotkania. Natknęłam się na nie zupełnie przypadkiem, gdy sięgnęłam po książkę "Tam dokąd zmierzamy". Od tego czasu minęło już sporo czasu, a naszych spotkań zdecydowanie przybyło. "Piękno bólu" to niedawna premiera, którą miałam okazję przeczytać. Powieść, jak samo wydawnictwo mówi - jest niezwykła. Opowiada o skomplikowanej relacji dwojga ludzi, zagubionych uczuciowo. Bohaterowie są bardzo dokładnie dopracowani, ich cechy dopasowują się wzajemnie. Są odzwierciedleniem prawdziwych ludzi - ona pokrzywdzona przez los, on nie znający uczucia miłości. Połączenie dróg tych bohaterów jest zabiegiem trudnym, lecz nie dla Georgii Cates. Autorka tworzy pełną emocji historię, przepiękną, wciągającą i z nietuzinkową fabułą. Nie wstawia zbędnych wątków pobocznych, lecz urozmaica główny temat.
"Piękno bólu" jest lekturą typowo kobiecą, w której nie brakuje fragmentów erotyki. Czytelnik zagłębiając się w treść, traci poczucie czasu. Książka pochłania, oferuje pełen wachlarz emocji.

Georgia Cates postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Stworzyła romans, którego bohaterowie są odpowiedzialnymi, rozsądnymi ludźmi. Nie jest to miłosna historyjka do przewidzenia, lecz intrygująca opowieść w sam raz na dłuższy wieczór.
"Piękno bólu" skradło moje serce już na wstępie. Każda kolejna strona utwierdzała mnie w przekonaniu, że był to dobry wybór. Historia Laurelyn i Jacka wywołała u mnie wiele emocji. Czytałam ją z zapartym tchem, aż do końca.... Końca pierwszego tomu. Niestety, co gorsza, nie znalazłam informacji kiedy zostaną opublikowane kolejne dwa. Nie pozostaje mi nic innego, niż cierpliwie czekać, zajmując czas innymi książkami. Historię tę, polecam osobom lubiącym nietuzinkowe wątki miłosne.
Autor: Georgia Cates
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ocena: 9,5/10
Cena: ok. 27-30 zł 

4 komentarze:

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)