poniedziałek, 28 maja 2018

"Życzenie z głębi serca" - Jude Deveraux

Życzenia są nieodłączną częścią naszego życia. Każdy z nas, mimo upływu czasu czegoś sobie życzy. Jedni pragną idealnej pracy, natomiast inni prawdziwej miłości. Wiele z nas nie ma jednak na to wpływu. Warto się jednak zastanowić, co zrobilibyście, gdyby mogły się spełnić Wasze najskrytsze życzenia? Czy skorzystalibyście z okazji? Zapraszam na recenzję powieści Jude Deveraux "Życzenie z głębi serca".

 O książce:

Gemma przyjeżdża do Edilean w celu rozpoczęcia pracy u Frazierów. Jej zadaniem będzie spisywanie historii ich rodu. Sytuacja nie jest jednak prosta - wraz z nią na miejsce trafiają Kirk i Isla. Wszyscy rozpoczynają rywalizację - jedni dla dobrej pracy, inni dla romansu, a jeszcze inni dla bogactwa. Gemma szybko zauważa, że jest inna niż jej konkurenci - zamiast spędzać czas z Frazierami, woli przyłożyć się do pracy. Podczas przeglądania starych dokumentów trafia na historię o magicznym kamieniu spełniającym życzenia każdego z rodu Frazierów. Równocześnie dziewczyna poznaje Colina, najstarszego syna. Mężczyzna bardzo przypada jej do gustu, jest wyobrażeniem jej idealnego mężczyzny. Mimo dobrego kontaktu, nie może liczyć na nic więcej. Jest zajęty oraz jest synem pracodawców.
Co się wydarzy? Czy legenda odnośnie magicznego kamienia jest prawdziwa?
Czy Gemma "odpuści" Colina? A może będą razem?

Moja opinia:

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Z chęcią dowiadywałam się coraz więcej i więcej.
Ogromnym plusem było połączenie kilku wątków, m.in. historycznego, miłosnego i kryminalistycznego.
Autorka idealnie ukazała nasz zarys idealnego życia. Rodziny szczęśliwe, w dobrym kontakcie z innymi. Miasteczko pełne spokoju, przyjaźni i troskliwych ludzi. Lecz czy życie zawsze bywa idealne? Całość idealizmu została przełamana. Pojawiają się przeróżne sytuacje, które pokazują, jak przewrotne potrafi być nasze życie. "Życzenie z głębi serca" wywołało u mnie bardzo pozytywne wrażenie. Powieść jest bardzo optymistyczna, z elementami humoru. Prosty język oraz styl autorki powodują, że książkę czyta się w "mgnieniu oka". Wybór idealny na wolny weekend!
Autor: Jude Deveraux
Wydawnictwo: Lucky
Cena: ok30 zł
Liczba stron: 400
Ocena: 8/10
#Carolina

5 komentarzy:

 1. Świetna książka- również POLECAM

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam ale z pewnością przyjrze się tej książce bliżej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy jeszcze nie słyszałam o tej książce, ale naprawdę zaciekawiłaś mnie swoją krótką opinią.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Też ją czytałam i bardzo mi się podobała. Tylko miałam wrażenie od samego początku, że Gemma i Collin będą razem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po komentarzach widzę ze warto przeczytać tą książkę.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)