piątek, 12 stycznia 2018

Czy warto wspierać WOŚP?

WOŚP - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez jednych znienawidzona akcja, przez innych co rok wspierana. Co sądzę na ten temat? Czy warto wspierać WOŚP?

Prawdę mówiąc, do pewnego czasu nie ingerowałam w tę akcję. Była, co z tego? Nie zwracałam uwagi na to, jak duże odzwierciedlenie ma w obecnych czasach. Czasem wrzuciłam jakieś drobne, jednak bez większego zastanowienia. Fakt faktem, słyszałam, że jakoś pomagam, ale jak? Dostałam serduszko i byłam zadowolona. Tak to wyglądało jeszcze kilka lat temu. Co sądzę dzisiaj?
Prowadząc akcję, gdzie na co dzień zmagam się z dziećmi posiadającymi różne choroby, niejednokrotnie otrzymujemy zdjęcia ze szpitala. Bardzo często w tle znajduje się wszystkim znane serduszko. Liczne tego typu obrazy skłaniają do refleksji. Co by było, gdyby WOŚP nie podarowała szpitalom tych sprzętów? Jestem przekonana, że sytuacja byłaby katastrofalna. Brakowałoby sprzętu, a dzieci umierałyby przez oszczędność rządu. Podsumowując, jestem wdzięczna, że istnieje taki rodzaj pomocy. Każdy z nas może niewielkim kosztem pomóc i uratować niejedno życie. A Ty? Co o tym sądzisz?
Koszulka - Rosegal ; Sweter - Rosegal
 #Carolina

13 komentarzy:

 1. Ja to WOŚP miałam takie obojętne podejście..pomogę to pomogę nie to nie, jednak jak by się głębiej nad tym zastanowić faktycznie my mamy możliwość pomóc dzieciom i nie kosztuje nas to dużo, a im może bardzo pomóc.

  https://zzyciaawzietee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. WOŚP robi to,co powinno robić państwo-kupuje sprzęt do szpitali, każdą taką akcję warto wspierać,co też każdego roku robię. Zapraszam do siebie,temat bardzo podobny :-) Pozdrawiam :-) www.stasiekgorny.blogspot.com :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny kardigan :) pozdrawiam serdecznie :) woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo razi mnie pisanie o tematach poważnych i istotnych jakim jest np tutaj WOŚP i jednoczesne lansowanie siebie na fotkach i promowanie ciuchów. Czy przy okazji takich postów choc raz nie można odpuścić postów sponsorowanych? Naprawdę ciuchy są ważniejsze? Jak to się ma w odniesieniu do tematu przez Ciebie poruszanego? Czasem warto się zastanowić co się pisze i z czym łączy, bo mam wrażenie, że poważne tematy na wielu blogach są poruszane na odczepnego, a promowanie ciuchów i osoby własnej musi się zgadzać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja - może nie powinnam umieszczać w poście swoich zdjęć, jednak nigdy nie wstawiam "pustych" postów, a grafiki z google nie przekonują mnie. Poza tym, wpis nie jest sponsorowany, a rzeczy oznaczam jedynie dla informacji - często pojawiają się pytania o daną rzecz.

   Usuń
 5. Tak jak anonim wyżej nie mam pojęcia, co wspólnego ma promowanie ciuchów z tematem postu? Zdjęcia ciuchów tutaj zniechecacja ewidentnie do choćby nawet zaobserwowania bloga, zrobiłabym to chetnie, jednak brak powiazania z tematem zdjęć mnie odstraszył. A nawiązując do właściwego tematu postu, będąc w gimnazjum przez 3 lata bylam wolontariuszką WOSP w moim rodzinnym miasteczku, gdy burmistrz organizował z młodzieżą atrakcje aby zebrac pieniadze. Przez kilka tygodni poswiecalismy mnóstwo czasu po lekcjach, aby wszystko przygotować. Teraz nie wspieram WOSP tak aktywnie jak wczesniej, mnóstwo codziennych zajęć nie pozwala na wolontariat, aczkolwiek akcje wspieram każdego roku! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem i nie ukrywam, że zdjęcia mogłam źle dobrać. Nie chciałam jednak wstawiać "pustego" postu, a grafiki z google nie przemawiają do mnie :/ Zazdroszczę, że miałaś okazję spróbować pomocy od drugiej strony, organizacyjnej. U mnie w miejscowości niestety z roku na rok WOŚP zanika i nie ma zbyt dużej możliwości pomocy, przy zbiórce...

   Usuń
 6. Pięknie


  ~~~~~~ Zapraszam do siebie ~~~~~~
  Miłej niedzieli, xx Bambi

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej :) Bardzo dobrze napisane. Nie wszyscy zwracają uwagę na co ta kasa idzie, a to bardzo ważna akcja i moim zdaniem potrzebna! Jestem osobą nie pełnosprawną byłam badana na sprzęcie kupionym przez WOŚP i zawsze będę ich wspierać

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim zdaniem warto jest pomagać innym nie patrząc na to czy znamy tego kogoś czy też nie. Nigdy nie wiemy co będzie z nami i czy ktoś pomoże nam.

  Zapraszam CAKEMONIKA :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Staram się pomagać, jak tylko mam okazję. Nie tylko WOŚP.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na temat WOŚP jest wiele opinii, ale ja jestem całym sercem przy tej akcji, bo ludzie, którzy się w nią angażują robią wiele dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładnie wygladasz!
  http://www.flarri.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)