niedziela, 13 sierpnia 2017

A Ty? Jesteś obojętny?

Spacerując ulicami miasta, mijamy wiele przypadkowych osób. Gdzieś pomiędzy nimi idą także biedniejsi, często zaniedbani ludzie. Odruchowo odsuwamy się, nie chcemy natknąć się na brudasa, albo co gorsza pijaka! Idąc dalej, wzdłuż alejki w parku, na ławce mijamy leżącego mężczyznę. Pewnie menel, mijamy bez zastanowienia.
Opisana wyżej sytuacja to codzienność wiele osób. Zdecydowana większość ludzi ocenia innych po wyglądzie. Nie staramy się poznać osoby, ani jej pomóc. Dla nas ważniejszy jest dobry wizerunek i to, co powiedzą inni. Bo przecież pomagając "brudasowi" jesteś kimś gorszym...
Pomyśl teraz, ile razy w życiu mijałeś/aś kogoś bez zastanowienia.


Kupon zniżkowy Zaful: EchoM01
#Carolina


16 komentarzy:

 1. Niestety ludzie są beztroscy na krzywdę innych, oczywiście nie każdy. Tyle się mówi o szacunku.. lecz i tak robi każdy co innego. Piękne zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zazwyczaj dużo mówię i wszędzie potrafię zagadnąć do ludzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Smutna prawda,ale niestety nie zmienimy tego,większość ludzi ocenia innych po wyglądzie,po tym ile posiadają i to nie tylko dlatego że większość z nas w ocenianiu innych jest wzrokowcami,ale i niestety uwielbiamy wywyższać się nad innych,czuć się lepszymi...Takich ludzi określam "wielkimi ludźmi małych dusz"... Ja więcej serca mam dla biednego a dobrego niż dla bogatego skur...a. Pozdrawiam cię serdecznie i zapraszam do siebie www.stanislawgorny.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Smutna prawda, ale ludzie na ogół są nieczuli. Chociaż to nie zawsze jest takie złe - ostatnio czytałam jakąś historię o dziewczynie, która spotkała się z kimś przez internet, a ta osoba nawet na zdjęciach wydawała się być zaniedbana, ale "przecież nie będzie oceniała po wyglądzie". I wcale nie wyszło jej to na dobre. Poza tym, śliczne zdjęcia!

  Mój blog!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak niestety już jest.
  Nie zwracamy uwagi na krzywdę innych zajmując się swoimi sprawami.
  Piękne zdjęcia, śliczna bluzeczka :)
  Pozdrawiam!

  Zapraszam do wspólnej obserwacji.

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Spotkałem kilka razy ale co mam zrobić jeśli sam nie pracuje albo pracuje dorywczo? Ale takie osoby jak by nie patrząc mają okazji dużo, w miastach czy miasteczkach są przytułki, są pośredniaki w których można znaleźć pracę. A tak z innej beczki, a czy te osoby starają się jakoś wstać na nogi? Zazwyczaj stoją przy kościołach i sam się zastanawiam czemu tak biedują skoro mogą puści do księdza który mógł by dać pracę albo znajomości na mieście poruszyć by pomóc?

  OdpowiedzUsuń
 7. Super stylizacja, bardzo ładna bluzka :)

  https://martini2000.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam ze prawie zawsze gdy widzę bezdomnego zastanawiam się nad jego historia
  ONLY DREAMS

  OdpowiedzUsuń
 9. Bogatym jest ten, kto potrafi dawać.
  Ludzie są ludźmi, być może tylko ludźmi. Pomagajmy!

  Cudowna bluzka! :)
  Pozdrawiam ciepło

  Zapraszam do siebie:
  pateye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja niestety spotkałam się wiele razy z takimi ludzmi, gdzie zawsze proszą niby o pieniądze na jedzenie. Nigdy nie daję pieniędzy tylko jak coś idę z tymi ludzmi do sklepu i kupuję im takie jedzenie jakie chcą, dwa razy człowiek zjadł tak szybko, że widziałam, że nie kłamał. Raz po zakupienie inny wyrzucił to od razu do kosza, więc wiadomo co chciał naprawdę, a raz po zaproponowaniu kupna jedzenia zostałam zwyzywana, że on chce pieniądze a nie jedzenie. Także czasami na ulicach są ludzie, który naprawdę potrzebują naszej pomocy a czasami są tacy co są tam niestety z własnego wyboru.


  https://livetourevel.blogspot.com/2017/08/pudding-z-nasionami-chia-przepis.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zawsze jak ktoś leży to upewniam się czy oddycha i czy tylko śpi czy przypadkiem coś się nie stało ale zazwyczaj ludzie umywają ręce
  p.s fajna stylówka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Straszne jest to, jak ludzie oceniają po wyglądzie... Chociaż tez coś w tym jest, że to jak się prezentujemy wizualnie, jest naszą wizytówką.
  Śliczna bluzeczka :)
  jvstvnamaria

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo pouczający post. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. W letnie dni pół biedy, ale jak jest tak zimą, to masakra.
  kochaneksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny post, krótki, super zdjecia.. Baardzo milo się czyta! :)

  Zapraszam do siebie:
  amandafrankowska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)