sobota, 25 lipca 2015

Życie to chwila, uzależniona od innych?

Witajcie :)

Zwyczajna, normalna rodzina (rodzice i dziecko). Pewnego dnia wybierają się z dzieckiem na zwykłe badanie. Jednak pewien czas później, gdy przychodzą wyniki, okazuje się coś niepokojącego. Rodzina przyjeżdża do szpitala. Lekarz z kamienną twarzą przekazuje wyniki. Diagnoza nie jest jeszcze pewna, ale najprawdopodobniej jest to nowotwór w zaawansowanym stadium. Na twarzach pojawia się lęk, smutek, obawa, niepokój. Chwilę ciszy przerywa pytanie:
-Czy nasze dziecko wyzdrowieje? - pytają zaniepokojeni rodzice
-Proszę się nie martwić na zapas, aby potwierdzić diagnozę musimy wykonać jeszcze kilka badań. Wtedy zobaczymy co będzie dalej. -odpowiada lekarz
Po szeregu badań rodzina otrzymała potwierdzoną diagnozę, jedynym ratunkiem dla ich dziecka okazała się droga operacja, a potem równie kosztowne leczenie. Ich celem było uzbieranie dość sporej kwoty w krótkim czasie. Rozpoczęły się zbiórki, festyny charytatywne, a wszystko po to, aby zgromadzić daną ilość pieniędzy. Udało się, dzięki pomocy innych. Dziecko wróciło do zdrowia i prowadzi w miarę normalny tryb życia. Niestety, nie każdy chory ma tyle szczęścia. Czasem brakuje osób, które zechcą pomóc.
Do czego dążę? Gdyby dzisiaj każdy, bez wyjątku wybrał sobie jedną chorą osobę i spróbował jej pomóc, jutro, za tydzień, czy miesiąc byłoby o wiele mniej chorych, smutnych i zmartwionych ludzi na świecie.
Samopoczucie nie zależy tylko od stanu zdrowia chorego, zależy ono również od jego relacji z innymi.
A Ty? W której sytuacji wolałbyś się znaleźć?
Będąc chorym i odosobnionym od świata człowiekiem, którego nikt nie chce znać, czy będąc chorym, ale wspieranym i często odwiedzanym przez znajomych i rodzinę? No jasne, wolałbyś tą drugą opcję.
Więc zrozum. To, że ktoś jest chory, to nie znaczy, że możesz go w tej sytuacji zostawiać samego, bez wsparcia.
Każdy chory, niezależnie od tego, czy choruje na nowotwór, czy na zapalenie płuc, potrzebuje wsparcia. Bez niego momentalnie traci chęci do życia, bo jest świadomy tego, że dla nikogo nic nie znaczy.
Jeśli nie masz pieniędzy, a chcesz pomóc komuś, kto ma o wiele trudniej w życiu od Ciebie, wystarczy że poklikasz na poniższych stronach. Jeden prosty klik, a komuś bardzo pomoże. Dla Ciebie to nic takiego, a dla innego jedyna droga ratunku.Dziękuję, że dotarłeś do samego końca :) A Ty? Pomagasz innym?
Masz jakieś pytania do mnie, na które mogę odpowiedzieć w Q&A?
#Carolina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)