czwartek, 3 października 2019

"Aleja Magnolii" - Denise Hunter

"Jack szybko zakochał się w Daisy. Jednak znalezienie odwagi, by jej o tym powiedzieć, wcale nie jest takie proste ze względu na rodzaj relacji, jaka ich łączy.
Daisy uwielbia swoje małomiasteczkowe życie i pracę w rodzinnej kwiaciarni, ale wciąż brakuje jej kogoś, z kim mogłaby to życie dzielić. Próba znalezienia partnera przez internetowy serwis randkowy okazuje się kompletną porażką… do czasu, aż poznaje TJ-a.
Jack ma ochotę zamordować swojego przyjaciela Noaha za to, że używając jego inicjałów i kilku niewyraźnych zdjęć, założył mu konto w aplikacji randkowej, z której korzysta Daisy. Jednak pozwala wciągnąć się w intrygę, bo nareszcie ma okazję pokazać się ukochanej z innej strony… Choć wie, że może to zburzyć wszystko, co do tej pory udało się zbudować." ~lubimyczytac.pl

"Aleja Magnolii" to kolejny, trzeci już tom z serii Copper Creek. Tym razem akcja toczy się wokół nieśmiałej Daisy oraz pastora Jacka. Kobieta wraz z mamą i babcią prowadzą kwiaciarnię. Mężczyzna natomiast głosi kazania, napełnia ludzi dobrą energią. W sercu natomiast żywi ogromne uczucie do ślicznej blondynki, która uważa go za przyjaciela. Nie pomaga w tym tytuł "pastora", który stawia go w zupełnie innym świetle.
Przyjaciel Jacka nie potrafi znieść jego braku działania i zakłada mu konto randkowe. Zwraca w nim uwagę ukochanej Daisy, która daje się wciągnąć w romans z tajemniczym TJ-em. Jak potoczą się losy pary? Czy Jack poderwie kobietę jako TJ?

Miasteczko Copper Creek jest miejscem pełnym charyzmy, dobroci i spokoju. Można by rzec, że jest to istny raj. Ludzie są dla siebie mili, nikt nikomu nie sprawia kłopotów. Dużą rolę w ich życiu odgrywa Bóg, do którego często zwracają się z modlitwą.
Główni bohaterowie dopracowani są szczegółowo, poznajemy ich praktycznie "od podszewki". Znajomość ich wad i zalet pozwala nam na lepsze przeżycie historii, wczucie się w bohaterów. Postacie drugoplanowe są opisane bardzo ogólnie, gdyż występowały we wcześniejszych tomach. Nie przeszkadza to jednak w zrozumieniu książki.

Autorka, Denise Hunter, stworzyła cudowną, ciepłą opowieść o losach Daisy i Jack'a. Opisując ich relację, wprowadziła liczne wątki poboczne, które nie tylko urozmaiciły treść, lecz również pomogły lepiej poznać bohaterów. Dużą rolę w powieści odgrywały emocje, stale towarzyszące czytelnikowi.
Akcja, mimo iż rozgrywała się powoli, nie nudziła.

Moim zdaniem "Aleja Magnolii" zasługuje na ocenę 8/10. Swoją fabułą wyróżnia się na tle pozostałych romansów. W czytelniku wywołuje bardzo pozytywny nastrój, pozwala oderwać się od problemów dnia codziennego. Jest przyjemna w odbiorze, wciąga od pierwszej strony. Zdecydowanie dorównuje wcześniejszym tomom, a nawet nieco je przewyższa. 
#Carolina

4 komentarze:

 1. Myślę, że to fajna pozycja do przeczytania na jesienny wieczór. Zapisuję :)
  Kasia pisze...

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książka ;) bardzo dobrze napisany artykuł, brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam raczej romansów. Ostatnią książką w takim stylu przeczytałam dobrych kilka lat temu - Love, Rosie, jednak jest ona bardziej młodzieżowa.
  Zapraszam :)
  ania-el.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czy jest audiobook?!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)