niedziela, 6 października 2019

"Prawictwo utracone. Biorę cię za żonę" - Alicja Skirgajłło & Łukasz Juszko

"Maciej – trzydziestoczteroletni seksuolog, pisze poważne artykuły do czasopism, ale jest też autorem wielu znanych i poczytnych książek, które wydaje pod dziwnym pseudonimem Małgorzata Love. Nieziemsko przystojny, dobrze wychowany i niesamowicie inteligentny mężczyzna, przyciąga kobiety jak magnes. Jego największym problemem z jakim musi się codziennie mierzyć, są właśnie kobiety. Każdego dnia udziela porad innym, a sam nie może rozwiązać swojego największego i wstydliwego problemu. Otóż Maciej jest prawiczkiem i boi się kobiet. Czy to nie paradoks? Jak sobie poradzi w dalszym życiu i czy przełamie strach i niechęć do kobiet?… Rówieśnikiem Macieja jest Alan – casanova i łamacz wszystkich kobiecych serc. Ma on bardzo swobodny sposób bycia i korzysta z życia, biorąc z niego pełnymi garściami. Alan jest kuzynem Macieja i dawniej był jego najlepszym przyjacielem. Na studiach ich drogi się rozeszły, ale po latach znowu się spotkali. Czy przystojny i pewny siebie donżuan, pomoże swojemu kuzynowi stać się mężczyzną i nauczy go pewności siebie?" - lubimy czytac.pl
"Prawictwo utracone. Biorę cię za żonę" jak sam tytuł wskazuje, skupia się na problemie prawictwa głównego bohatera. Maciek to mężczyzna z zasadami, wokół którego kręci się multum kobiet. Skrzywdzony w przeszłości przez jedną z nich, boi się wchodzić w bliższe relacje damsko-męskie. Przeraża go sama rozmowa, nie mówiąc już o czymś więcej. Z pomocą przychodzi mu kuzyn, który pragnie zrobić z niego prawdziwego faceta. Czy plan się powiedzie?

Sięgając po książkę, byłam nieco specyficznie nastawiona. Mimo ogromnej ciekawości obawiałam się, że z przyjemnej historii dostanę przesadzony erotyk. Sprawdziłam, przeczytałam i powiem Wam szczerze... cholera, chcę więcej! Autorzy nie martwią się tematem tabu, tylko piszą o wszystkim "z grubej rury".
W życie bohaterów wplatają liczne przygody, przy których nie sposób pozostać poważnym.
Akcję rozwijają dość szybko, nie nudząc czytelnika. Sprawnie balansują między wątkami, pozwalając czytelnikowi przeżywać nie tylko życie Maćka, lecz również Alana.
W ciekawy, pouczający sposób ukazują również problemy dnia codziennego tj. kompleksy, obawy, czy wpływ przeszłości na życie.

Moim zdaniem Alicja Skirgajłło oraz Łukasz Juszko to duet nie do przebicia. Książka zapewniła mi przyjemne chwile pełne śmiechu. Nie brakuje tajemniczości, elementów zaskoczenia i optymizmu.
Debiut literacki autorów oceniam na 9,5/10. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, który mam nadzieję, równie pozytywnie mnie zaskoczy. Jeśli lubicie historie niestandardowe, napisane prostym, potocznym językiem, ta pozycja z pewnością przypadnie Wam do gustu. Dodatkowo gwarantuję ogromną poprawę humoru!
#Carolina

8 komentarzy:

 1. Kurka będę musiała przeczytać, lubię jak książki miło zaskakują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już się doczekać nie mogę aż przeczytam ją!

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że książka wydaję się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym przeczytała, bo dawno nie czytałam nic pozytywnego haha

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł naprawdę ciekawy, a po recenzji widać, że warto przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo zainteresowała mnie twoja propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapisuję na swojej książkowej wish liście :D

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)