wtorek, 15 października 2019

Antologia "Ludzie potrafią latać"

Czym jest szczęście? Jak to jest czerpać radość z życia, mimo wielu problemów dnia codziennego? Wiele ludzi zadaje sobie pytania tego typu. Mało kto jednak próbuje znaleźć na nie odpowiedź.
W obecnych czasach coraz mniej skupiamy się na naszych potrzebach. Oddajemy się w zupełności pracy, nauce, mediom społecznościowym. Nasze marzenia schodzą na drugi plan, a rutyna powoduje akceptację z obecnym stanem rzeczy. Jak choć w małym stopniu odczuć radość z życia? Jak docenić to, co mamy na co dzień?

Dziesięć historii, dziesięciu autorów i dziesięć niezapomnianych, pozytywnych przygód. Tak właśnie najprościej opisać antologię opowiadań "Ludzie potrafią latać". Książka ta jest zbiorem kilku historii, niektórych nieco nieprawdopodobnych, mających na celu zainspirować czytelnika do działania.
Każdy autor włożył od siebie coś innego, urozmaicając antologię. Nie brakuje momentów śmiechu, zaskoczenia, czy wszechogarniającego ciepła. Opowieści są dość długie, całość zajmuje 330 stron. Pozwala to czytelnikowi wczuć się w każdą historię osobno, poznać bohaterów i przeżyć ich 'problemy'. Ogromnym zaskoczeniem okazali się dla mnie tacy autorzy jak Małgorzata Warda i Alicja Sinicka. Do tej pory nie miałam styczności z ich wcześniejszymi utworami, lecz z chęcią uzupełnię braki. Opowieść pierwszej autorki, "Chłopak stąd" jest moim numer jeden. Mimo, iż prawie każda historia pokazuje nam wartości zapominane na co dzień, ta wspomniana skradła moje serce w całości.

Podsumowując, myślę, że antologia "Ludzie potrafią latać" urzeknie również Was. Czyta się ją bardzo przyjemnie, wciąga od samego początku. Jest też ciekawym doświadczeniem, pozwala zapoznać się z twórczością różnych autorów. Pokazuje, że prawdziwe szczęście jest z nami, ale to my go nie dostrzegamy.
#Carolina

4 komentarze:

 1. Bardzo podoba mi się pomysł, fajnie że są to osobne historie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki które wpływają na życie czytelnika są najlepsze :) Chętnie przeczytam, może akurat zmotywuje się do nowych zadań :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie zaintrygowałaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czytać od dziecka zbieram przeczytane książki.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)