niedziela, 14 stycznia 2024

"Nowy rozdział" - D.L.Perez

"Najtrudniejszą walkę toczymy wewnątrz siebie.

Trzy lata temu największe marzenie Nel legło w gruzach.

Trzy lata temu Nel usłyszała wyrok: rak jajników.

Po wielu miesiącach walki o powrót do zdrowia młoda kobieta postanawia odbudować swoje życie. Wraca na studia, kończy upragniony kierunek i razem z przyjaciółką otwiera biuro tłumaczeń. Z pozoru jest silną i niezależną kobietą, ale tak naprawdę wciąż trudno jest jej odnaleźć spokój ducha. Nawet wymarzona praca nie jest w stanie zapełnić pustki w jej sercu. Mimo tego Nel próbuje cieszyć się wszystkim, co przynosi jej los. A ten przygotował dla niej jeszcze kilka niespodzianek…

Na jednej z weekendowych imprez dziewczyna poznaje Igora, przystojnego właściciela siłowni i kobieciarza, który wyjątkowo działa jej na nerwy. Mimo że ich pierwsze spotkanie zdecydowanie nie należy do udanych, ich drogi ciągle się krzyżują. Z czasem rodzi się między nimi wzajemna fascynacja.

Czy Nel upora się ze wspomnieniami wydarzeń, które niemal ją zniszczyły? Czy może strach przed odrzuceniem przekreśli jej szansę na szczęście i nowy rozdział w życiu?"

Życie potrafi pisać przeróżne scenariusze, o czym doskonale przekonuje się Kornelia, główna bohaterka powieści "Nowy rozdział" autorstwa D.L.Perez. Kobieta w przeszłości zmagała się z nowotworem, który odcisnął piętno na jej życiu. Przez chorobę straciła to co najważniejsze, z czym nie może pogodzić się wiele lat. Do tej pory dosięgają ją złe myśli, a strach i obawa nie pozwala normalnie żyć. 

Historia Kornelii to ciekawa, poruszająca opowieść o tym, jak los potrafi zweryfikować nasze życie. Porusza wątki uczuć, pewności siebie oraz straty. Ukazuje realia, z którymi musi na co dzień zmagać się pewne grono osób. Porzucone marzenia, odtrącenie i niepewność, co do lepszego jutra. Tak wiele tematów, w tak niewielkiej książce. 

"Nowy rozdział" to historia spisana na niespełna 200 stronach, pełnych przeróżnych emocji. Poza licznymi tematami pobocznymi, o których wspomniałam wcześniej, autorka opowiada o rodzącej się relacji między dwojgiem ludzi. Wraz z czytelnikiem przechodzi przez etap pierwszego spotkania Nel oraz Igora, śledząc ich lepsze oraz gorsze chwile. 

Książka ta, to literacki debiut autorki D.L.Perez. Historia jest ciekawa, intrygująca, z fabułą z życia wziętą. W tym przypadku czytelnik musi być przygotowany na stopniowy rozwój akcji, realnie poprowadzony bieg wydarzeń. Coś na kształt opowieści opowiedzianej przez dobrego znajomego. Co do samych bohaterów, są oni lekko zbyt emocjonalni, łatwo wpadający w różne zachowania, biorący wszystko do siebie. Taka nastoletnia relacja, gdzie postacie doznają pierwszych poważniejszych emocji, z którymi się muszą zmierzyć. Impulsywni, charakterni, biorący wszystko do siebie. "Nowy rozdział" oceniam na 7/10. 

3 komentarze:

  1. Choroba potrafi wszystko zweryfikować. Lubię takie emocje w książkach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że książka jest pełna emocji. PS Jaka ładna, delikatna, romantyczna okładka! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka pełna emocji i trudnych momentów, czyli będę płakać 😉ale i tak chcę przeczytać tą książkę 🙂

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)