sobota, 25 listopada 2023

"Rozgrywający" - Anne Marie

"Podczas Mistrzostw Świata w futbolu amerykańskim Eryk Lisowski zostaje poważnie sfaulowany i trafia do szpitala. To dla niego najprawdopodobniej koniec pewnego rozdziału w życiu: po skomplikowanej operacji ścięgien szanse na powrót do zawodowej gry są bliskie zera. Długi pobyt w szpitalu staje się pretekstem do przeanalizowania wydarzeń z przeszłości, które kazały mu zrezygnować z gry w wymarzonej drużynie koszykarskiej i przewartościować swoje życie. Rezygnacja z gry to jedno, ale Eryk musi jeszcze poinformować o swojej decyzji żonę, która karierze męża podporządkowała wszystko i uczyniła z niej swój cel życiowy. Jak wyciągnąć wnioski z przeszłości i nie popełnić tych samych błędów? I jak na nowo rozkochać w sobie kobietę, którą już raz niemal się straciło?"

Ile jest w stanie poświęcić człowiek dla swoich marzeń? Bardzo wiele, zwłaszcza w sytuacji, gdy otrzymuje ogromne wsparcie od bliskich osób. Niestety, nie wszystkie marzenia mogą być osiągalne, bo życie ma na nas inny plan. 

"Rozgrywający" to historia, która niesie za sobą ogromny morał. Przedstawia nam losy Eryka Lisowskiego - sportowca, z wielkimi szansami na międzynarodową karierę sportową. Jednak, na skutek pewnych wydarzeń musi on zrezygnować z zawodowej gry. Czas rekonwalescencji pozwala mu odkryć to, co na co dzień było odsuwane na bok, oraz docenić to co najważniejsze. 

Książka ta, to piękna opowieść o sile, determinacji i miłości. Opowiada drogę młodego sportowca, pokazując przy tym wszystkie dylematy życiowe. Pojawiają się rozterki zawodowe, jak i prywatne. Autorka w niesamowity sposób łączy przeszłość i teraźniejszość, stopniowo odkrywając kolejne wątki. Pokazuje przy tym, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, a najlepszym lekarstwem na problemy jest to, co czujemy w sercu. Pięknie przedstawiona zostaje także rozwijająca się relacja między głównym bohaterem, a jego przyjaciółką Oliwią. Relacja ta łączy w sobie wszystkie cechy, jakie powinny towarzyszyć zdrowej relacji. Autorka umieściła w książce również nieco problemów, z jakimi stykają się bohaterowie. Pojawiają się wątki poboczne, nawiązujące do ich życia prywatnego. Wszystko jednak w odpowiedniej ilości, nawiązujące do głównej historii. 

Osobiście "Rozgrywający" skradł moje serce. Powieść ta, mimo, że jest drugą częścią serii, może zostać czytana osobno. Opowiada całą historię zawodnika, od początków kariery aż do jej końca. Ciekawa, intrygująca i niezwykle lekka. Z konkretną, nietuzinkową fabułą i niesamowitym, sportowym klimatem. Serdecznie polecam.

10 komentarzy:

 1. Lubię czasem przeczytać książkę z morałem i zawsze warto czytać to co skłania nas do myślenia nad samym sobą. Serdecznie pozdrawiam 🙂🏵️

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że można czytać tę książkę odrębnie od pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie czytałam książki o sportowcu. Może się skuszę bo lubię tematykę sportu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa historia, chętnie przeczytam.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. o może kiedyś sie na nią skuszę :D Ale może zaczne od czesci 1

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka zbytnio nie dla mnie, ale na pewno znajdzie swoich czytelników :D
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie ♡
  Może jakaś moja rodzina, bo moje panieńskie nazwisko też Lisowska :D Bardzo interesująca lektura, myślę, że wpadnie w serca wielu osób. Ja po prostu kocham takie historie, które mają w sobie wiele emocji i siły. Chętnie przeczytam ale zacznę od pierwszej części :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się naprawdę ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Może polecę koleżance, która lubi podobne klimaty. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Sportowe klimaty to niezupełnie moja bajka (chyba, że w Cobenowym wydaniu z Myronem Bolitarem), ale nie mówię definitywnie nie, bo widzę, że dużą rolę odgrywają tu relację międzyludzkie.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)