wtorek, 7 lutego 2023

"Powiedz mi to szeptem" - K.A. King

 Maisey Addington jest nieidealną matką nastoletniej Elle. Kobieta w swoim dzieciństwie niejednokrotnie była krytykowana przez swoją matkę, nigdy nie spełniała jej oczekiwań. Sytuacji nie poprawiał fakt, że posiadała swoją zmyśloną przyjaciółkę, Marley. Gdy tylko jej rodzicielka słyszała o wyimaginowanej koleżance, wpadała w szał i rozpacz. Nikt nie rozumiał, skąd taka reakcja. Czy nieprawdziwy przyjaciel, to powód do krytykowania własnego dziecka?


Maisey wiedzie spokojne życie z nastoletnią córką u boku. Sytuację tę zakłóca nagły telefon z rodzinnej miejscowości. Okazuje się, że jej matka, Leah, została zabrana w ciężkim stanie do szpitala, a jej ojciec jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. Sprawa nieco absurdalna ma mocne dowody. To właśnie mąż kobiety przetrzymywał ją trzy dni w łóżku nieprzytomną, z poważnym urazem głowy. Nic nie dają tłumaczenia, że taka właśnie była wola kobiety. Czy uda się uniknąć więzienia?

Córka staruszków bez wahania przyjeżdża do rodzinnego miasta. Pragnie pomóc oskarżonemu ojcu oraz zobaczyć się z umierającą mamą. Podczas pobytu w domu przeszukuje dokumenty w celu znalezienia testamentu matki. Jednak to, co znajduje, przerasta jej najśmielsze oczekiwania. A to dopiero wierzchołek góry tajemnic... Co odkryje Maisey? Dokąd zaprowadzą ją rodzinne tajemnice?

Książka pt. "Powiedz mi to szeptem" to powieść z gatunku literatury obyczajowej. Fabuła skupia się wśród rodzinnych sekretów Addingtonów. Bohaterowie zostają postawieni przed różnymi, ciężkimi wyborami. Idealnym przykładem jest tutaj decyzja Maisey o życiu swojej matki. Musi zdecydować o odłączeniu albo o podtrzymaniu jej życia. Nie brakuje również wspomnień przeszłości, praktycznie każdy z bohaterów zmaga się ze swoim mrocznym, głęboko skrytym demonem. 
Autorka, K.A.King, w pozornie nieskomplikowanej opowieści poruszyła ważne tematy. Jednym z nich jest przemoc domowa. Czytelnik, zagłębiając się w lekturę, może nie tylko odkryć "drugą stronę" bohaterów, lecz również przeżyć niezapomnianą przygodę. 
Historia opisana w książce z pewnością skradnie serca osobom lubiącym zagadki. Akcja powieści rozwija się stopniowo, budując lekkie napięcie. 

Moim zdaniem powieść pt."Powiedz mi to szeptem" jest ciekawym doświadczeniem, lekką odskocznią od typowych romansów czy kryminałów. Mimo iż nie skradła mojego serca, nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. Moja ocena to 6/10.
#Carolina

7 komentarzy:

 1. Czasami taka odskocznia jest każdemu potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo że książka nie porywa, chętnie poznałabym tą historię, również w ramach odskoczni. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że wpadnie w mój gust. Nie słyszałam o tej książce. Chętnie bym przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej głównie sięgam po książki o nastolatkach. Chyba gdzieś utknęłam czytając historie. Jednak cieszę się że tu trafiłam bo ta książka brzmi ciekawie. Muszę trochę dorosnąć do niej ale trafi z pewnością na mój TBR

  zpsemjestlepiej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Poruszone w książce temat są bardzo ważne i pokazują, że często życie nie jest takie, jakim się wydaje. Myślę, że warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie ♡
  Wspaniała recenzja, tytułu niestety nie znam ale gdybym miała okazję chętnie poznałabym go bliżej :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 7. Po obyczajówki dawno nie sięgałam. Myślę, że mogłaby mi się spodobać

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)