poniedziałek, 22 sierpnia 2022

"Ratownik. Głębia namiętności" Kamila Mikołajczyk

"Laura miesza w samym sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego, a jej rodzice prowadzą ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem. Brzmi wspaniale? Nie dla Laury. Niczego bowiem nie boi się bardziej niż głębokiej wody. Na szczęście po wakacjach zamierza rozpocząć studia i wyprowadzić się do miasta. Musi tylko wytrzymać do końca lata…

Michał jest ratownikiem, a woda to jego żywioł. Właśnie rozpoczyna pracę w Zatoniu, gdzie ma strzec bezpieczeństwa letników kąpiących się w jeziorze. Kiedy przypadkowo spotka zapłakaną Laurę, postanawia za wszelką cenę odkryć przyczynę jej problemów. Czy dziewczyna będzie w stanie mu zaufać? Czy Michał będzie mógł jej pomóc w pokonaniu lęku? Wygląda na to, że to lato będzie bardzo gorące."

Piękne krajobrazy, jezioro tuż przy domu i plaża, gdzie można wylegiwać się całymi dniami. Brzmi bajecznie, jednak nie dla Laury, która nie przepada za tym miejscem. Dziewczyna panicznie boi się wody, a demony przeszłości potęgują strach. Niestety, nie ma komu zwierzyć się ze swoich sekretów, a bliscy nie interesują się dziewczyną. Wszystko zmienia przybycie nowego pracownika, który już pierwszego dnia staje się bliższy niż jej rodzice. Czy uda mu się rozwiązać problemy dziewczyny? Czy będzie w stanie pomóc?

Michał jest człowiekiem, który zawiódł się na najbliższych osobach. Do Zatonia trafia przypadkiem, gdzie już od samego początku nie wszystko idzie po jego myśli. Przypadkiem, wędrując po okolicy poznaje Laurę, która już od tego spotkania nie potrafi wyjść z jego głowy. Jak potoczy się ta relacja?

"Ratownik. Głębia namiętności" to kolejny bestseller kultowej serii "Faceci do wynajęcia". Tym razem poznajemy jak sam tytuł wskazuje - ratownika. Mężczyzna znajduje pracę w małej miejscowości, strzegąc plaży przy jeziorze. Przybliża nam swoje obowiązki, pozwalając poznać wady i zalety tej pracy. Mamy także możliwość poznania bohatera jako osobę prywatną, co zajmuje większą część książki. Jesteśmy bacznymi obserwatorami rozwoju jego relacji z Laurą, czy też radzenia sobie z problemami. Dziewczynę poznajemy natomiast bardzo prywatnie. Dostrzegamy jej relacje z bliskimi, przyjaciółmi oraz liczne problemy, z jakimi się zmaga. Czytając, odczuwamy różne emocje, od strachu, przez szczęście i radość. Dzięki książce możemy zauważyć, jakie wartości w życiu są najważniejsze i co powinniśmy doceniać.

Kamila Mikołajczyk stworzyła bardzo piękną, lekką historię. W swojej książce opowiada o przyjaźni, bliskości i miłości, a także o strachu i fobii. Przeplata ze sobą dobre i złe momenty, doprawiając je dreszczykiem emocji. Wzbudza u czytelnika liczne refleksje, a po przeczytaniu zostaje w pamięci. Moja ocena to 9/10. "Ratownik. Głębia namiętności" dostępny na stronie Taniaksiazka.pl.

3 komentarze:

  1. Myślę, że to dobra propozycja na letnie dni. Jestem na tak.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zastanowię się jeszcze Karolino nad tą książką. W lipcu akurat byłem na Zachodnim Pomorzu :-) . Pozdrawiam, u mnie przerwa do 1 września z recenzjami i opiniami :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety, ta pozycja do mnie zupełnie nie trafia. Jednak pewnie komuś przypadnie do gustu!

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)