sobota, 7 maja 2022

"Magiczna podróż Rysia" - Natalia Boniewicz

"Pewnego dnia dwójka wesołych, kochających figle przedszkolaków, marzących o przygodach odnajduje zaczarowany kamień, który niespodziewanie zabiera ich na drugi koniec świata. Na nowym nieznanym lądzie dzieci doświadczą mocy wrażeń. Czeka ich między innymi rejs statkiem przez dżunglę, lot na kondorze, czy spotkanie oko w oko z pustynnymi trąbami powietrznymi. W ciągu pełnej magii podróży dzieci starają się odnaleźć tajemniczy skarb."

Książki dla dzieci mają to do siebie, że są idealną lekcją dla osób w każdym wieku. Mimo swojej tematyki, praktycznie zawsze posiadają drugie dno. Morał, który niosą ze sobą trafia do nas, pokazując nam co jest tak naprawdę ważne w życiu. W ostatnim czasie sięgnęłam po książkę Natalii Boniewicz pt. "Magiczna podróż Rysia", o której Wam dziś opowiem. 

Autorka w swoim dziele opowiada o przygodach dwójki przedszkolaków, którzy wybierają się w magiczną podróż pełną przygód w poszukiwaniu skarbu. Na drodze spotykają różne osoby, a sama wyprawa pełna jest niesamowitych wydarzeń. Towarzyszymy głównym bohaterom w chwilach zarówno szczęścia, jak i wątpliwości. Wraz z nimi przeżywamy wędrówkę, a ukryte przesłanie trafia do nas z podwójną mocą. Lektura upływa niezmiernie szybko, pozostawiając nas z przemyśleniami. 

"Magiczna podróż Rysia" to historia dla dzieci, pełna zwrotów akcji. Niesamowita fabuła z pewnością przypadnie do gustu prawie każdemu maluchowi, a magiczna podróż zostawi ślad w pamięci. Choć sama książka to niespełna 90 stron, porusza bardzo istotne kwestie życiowe. Mamy tutaj do czynienia między innymi z kwestiami uczuciowymi, zaufaniem, przyjaźnią. Bohaterowie pokazują, jak ważne jest pozytywne myślenie i siła pragnień. Ukazują, że strach ma tylko wielkie oczy i można się go w prosty sposób pozbyć. Książka ta, urozmaicona jest pięknymi ilustracjami, pozwalającymi wyobrazić sobie podróż przedszkolaków. Osobiście oceniam ją na 8,5/10 i szczerze polecam wszystkim dzieciom. 

7 komentarzy:

 1. Będę pamiętała o tym tytule w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że spodobałaby się mojemu synkowi. Książka zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skorzystam z rekomendacji. Swoją drogą polecam trylogię Agnieszki Steur - "Wojna w Janglizji". . Pozdrawiam Karolino :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Historia wydaje się warta poznania. Coś dla małych i dużych. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama chętnie przeczytam tą książkę. Będzie się podobać moim dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa historia na dodatek z przesłaniem. Zapamiętam jej tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie czytałam podobnej książki. Z wielką przyjemnością po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)