wtorek, 8 marca 2022

"Pies ogrodnika" - Katarzyna Gacek

"Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka Klara i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą jest uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano.By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała."

Zdrada to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą przytrafić się w związku. Osoba zdradzona zdolna jest do wielu rzeczy, o których wcześniej nawet nie pomyślała. Tak też dzieje się w przypadku Gai, głównej bohaterki powieści "Pies ogrodnika" autorstwa Katarzyny Gacek. Kobieta, gdy dowiaduje się o wybrykach męża postanawia go śledzić. Poprzeczkę ustawia bardzo wysoko, a dzięki swojej mobilizacji i zbiegowi okoliczności otwiera agencję detektywistyczną. Choć brzmi to nieco paradoksalnie, to historia jest warta uwagi. 

Z twórczością Katarzyny Gacek spotkałam się już wcześniej, przy okazji powieści "Zemsta ze skutkiem śmiertelnym". Autorka wywołała wówczas bardzo pozytywne wrażenie, przez co z chęcią sięgnęłam po jej kolejne dzieło. Tym razem mamy do czynienia z komedią kryminalną. Poznajemy losy głównej bohaterki Gai, mamy możliwość przeżywania z nią wielu etapów życia. Jesteśmy świadkami powstawania agencji detektywistycznej, a także zaangażowani w śledztwo. Wraz z Gają i jej przyjaciółkami odkrywamy kolejne tropy, coraz bardziej wciągając się w lekturę. Towarzyszy temu niesamowity klimat, pełen humoru i dreszczyku emocji. Liczne zwroty akcji intrygują, nie pozwalając oderwać się od historii. 

"Pies ogrodnika" to opowieść łącząca komedię z kryminałem. Autorka w ciekawy sposób przedstawia zbrodnię, tworzy bohaterów z charakterem i porusza liczne wątki poboczne. Sam główny temat opisuje bardzo dobrze, pozwalając czytelnikowi doświadczyć wielu emocji. W swoim dziele ukazuje kobietę jako silną i zaradną osobę, mogącą poradzić sobie z wszystkimi przeciwnościami losu i osiągającą wyznaczone cele. Cała historia przedstawiona jest w przyjemny sposób, od początku do końca na wysokim poziomie. Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń i przyznaję ocenę 9/10. Z niecierpliwością czekam na kolejne powieści autorki. Premiera książki już jutro, 09.03.2022. 

6 komentarzy:

 1. Właśnie dzisiaj ta książka do mnie dotarła. Lubię takie klimaty, więc nastawiam się na dobrą lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Autorkę - mam ją wśród obserwujących na Instagramie - więc na pewno - prędzej czy później wypożyczę lub kupię :-) . Pozdrawiam serdecznie Karolino :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję, że będzie mi się podobała ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię komedie kryminalne i szczerze powiem dawno nie czytałam tego gatunku. Dziękuję za polecenie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zemsta ze skutkiem śmiertelnym też znam i świetnie mi się czytało. Chętnie sięgnę po kolejną pozycję tej autorki.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)