wtorek, 20 kwietnia 2021

Pies dla dziecka? O obowiązkach względem pupila.

"Bliźniacy Gabrysia i Jacek mają dziewięć lat i wiele miłości do zwierzaków. Uwielbiają znajdować domy zwierzakom, które potrzebują nowej rodziny. Ich zdaniem każde stworzenie powinno znaleźć idealnego dla siebie opiekuna. "Łączymy idealnych opiekunów z idealnymi zwierzakami" - brzmi motto, które im przyświeca. Pewnego dnia trafia do nich Tosia - uroczy szczeniaczek rasy cockapoo, który potrzebuje dużo troski i czułości. Ale Tosia to także mały psotnik i z tego powodu jej dotychczasowa opiekunka chce się jej pozbyć. Piesek tryska energią, więc potrzebuje opiekuna o podobnym temperamencie."

Opieka nad zwierzakiem to ogromny obowiązek. Wiedzą o tym bliźniacy, Gabrysia i Jacek. Rodzeństwo założyło firmę "To Twój Dom, Tosiu", w której opiekuje się niechcianymi zwierzętami. Ich celem jest znalezienie odpowiedniego domu swoim podopiecznym, porównując charakter zwierzęcia i przyszłego właściciela. Sprawdzają także warunki, a po pozytywnym przejściu weryfikacji, zwierzę trafia do nowego domu. 

Linda Chapman stworzyła przyjemną opowieść o losach małego szczeniaczka, Tosi. W swojej książce przedstawia rasę cockapoo, pokazując na przykładzie głównych bohaterów, jak należy zajmować się psem. Ukazuje nie tylko zalety, ale także drugą stronę, o której nie mówi się na co dzień. Jest to między innymi bałaganienie, niszczenie rzeczy, czy też stała opieka nad psem. Liczne obowiązki są przedstawione w przejrzysty sposób, a cała książka jest zrozumiała dla najmłodszych czytelników. Historię uzupełniają piękne ilustracje Sophy Williams. Po zakończeniu możemy znaleźć także krótki quiz na temat szczeniaków i opieki nad nimi. Po wykonaniu go i porównaniu z odpowiedziami, mamy odpowiedź jak dobrze znamy dany temat. Warta uwagi jest także krótka notatka o podanej rasie, pozwalająca ją poznać. 

Książkę oceniam na 9/10. Czyta się ją przyjemnie i szybko. Stworzona została z myślą o najmłodszych czytelnikach, do których z pewnością trafi ukryte przesłanie. W prosty sposób przedstawia problem, a także ciekawie prezentuje mało znaną rasę. Szczerze polecam do przeczytania, sama chętnie sięgnę po kolejne tomy. Znajdziecie ją w kategorii książki dla dzieci. "To Twój Dom, Tosiu" dostępna jest na Taniaksiazka.pl już za 13 zł.


7 komentarzy:

 1. Piękna książeczka. Ja z kolei jestem "kociarzem", ale Siostra ma dwa psy, za miastem :) Pozdrawiam, wprawdzie psów nie lubię, ale post ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna i przede wszystkim przydatna lekturka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie tu u Ciebie muszę częściej tu zaglądać

  OdpowiedzUsuń
 4. wartościowy wpis na tym blogu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna strona :) ciekawy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna strona dla posiadaczy słodkich ulubieńców

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)