sobota, 27 lutego 2021

"Najpiękniejszy sen" - Susan Anne Mason

 Quinten Aspinall pragnie spełnić obietnicę daną zmarłemu ojcu. Udaje się więc do Kanady, by odszukać rodzeństwo, wysłane do niewolniczej pracy podczas jego pobytu na wojnie. Pracodawca zleca mu przy okazji sprowadzenie swojej bratanicy, która uciekła z kanadyjskim żołnierzem. W nagrodę Aspinall otrzyma własną farmę, dzięki czemu zapewni dom chorej matce i rodzeństwu.Przyjazd Julii Holloway do Toronto okazał się katastrofą. Gdy przybywa pracownik jej wuja i ratuje ją
z opresji, dziewczyna postanawia odpłacić się za jego dobroć, pomagając mu w znalezieniu siostry. Jednak druzgocące wieści, jakie właśnie otrzymała, zmienią w jej życiu wszystko.


Czy Quinn będzie musiał wybrać pomiędzy połączeniem rodziny a ochroną Julii i własnym szczęściem?

Czy jest coś ważniejszego niż rodzina? Ogromna więź, która łączy osoby ma wielkie znaczenie w świecie. Wzajemne wsparcie, miłość i obecność, to coś, o czym marzy każdy. Niestety los czasem krzyżuje plany, stawiając na naszej drodze przeszkody. Przekonuje się o tym Quinten Aspinall, główny bohater powieści „Najpiękniejszy sen”.

„Najpiękniejszy sen” to historia opowiadająca o losach rozdzielonych rodzin. Z jednej strony jest to „porozrzucane” po innym kraju rodzeństwo, z drugiej bratanica i wuj. Obie rodziny próbuje scalić Quinn, który wyrusza do Kanady. Pragnie odnaleźć swoich bliskich, a także przywieźć bratanicę swojego pracodawcy do kraju. Za ten gest w nagrodę otrzyma własną farmę. Czy mu się to uda?

Susan Anne Mason po raz kolejny tworzy bestseller. Tym razem skupia się głównie na tematyce organizacji British Home Children, która miała za zadanie zająć się porzuconymi dziećmi, zapewniając im pracę i dobry byt. Jak się jednak okazuje, tak było tylko w teorii… Autorka stworzyła historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Ukazuje w niej wady systemu, przedstawia czytelnikowi opowieść pełną emocji. Wstrząsa, skłania do refleksji. Oprócz głównego tematu porusza także problem klas społecznych, stereotypów i przekonań panujących w Anglii. Pojawia się również coś pozytywnego, miłość między bohaterami oraz ogromna przyjaźń. Książka „Najpiękniejszy sen” to historia, która budzi w czytelniku wiele emocji, nie pozwala oderwać się przez długie godziny. Lektura upływa w przyjemnej atmosferze. Choć jest to już trzeci tom serii, nieznajomość wcześniejszych nie wpływa na treść. Moja ocena to 9,5/10.

#Carolina

6 komentarzy:

 1. Świetna to musi być książką. Będę mieć na uwadze, a tytuł zapisuję :) Zapraszam tez na Imperium Lektur 2. wielkie Oczekiwanie znasz :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce, jednakże mnie zaciekawiła :D
  Chętnie przeczytam :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że można tę serię czytać nie znając od początku wszystkich części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawią mnie w książkach historie opowiadające losach rozdzielonych rodzin.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może okazać się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę zapamiętać ten tytuł, szukałam czegoś w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)