piątek, 18 grudnia 2020

"Dziewczynka i czarownica" - Alicja Kramer

 "Czym kończą się nieprzemyślane decyzje, nadmierne zaufanie wobec obcych i nieznajomość reguł rządzących baśniami?


Już wkrótce przekona się o tym mała Nora. Podczas rodzinnego pikniku dziewczynka gubi się w lesie i trafia do samotnej, drewnianej chatki. Mieszkająca w niej staruszka wydaje się całkiem sympatyczna i częstuje Norę niezwykłym napojem, dzięki któremu dziewczynka po raz pierwszy od dłuższego czasu zwycięża w rozgrywce w państwa-miasta, ucierając nosa przyjaciółce. Jednak kolejne spotkanie z tajemniczą staruszką nie będzie już tak udane. Kiedy Nora ulega namowom i zgadza się, by kobieta za sprawą zaklęcia, mogła zagościć w jej ciele w czasie dorocznego święta, dziewczynka nie podejrzewa jeszcze, że to początek prawdziwych tarapatów, z których będzie mogła się wyplątać jedynie dzięki odwadze, wytrwałości i wsparciu przyjaciół…"

"Dziewczynka i czarownica" to piękna opowieść o małej Norze i jej przygodach. Dziewczynka na skutek nieprzemyślanej decyzji i zbyt dużego zaufania, wplątuje się w ogromne tarapaty. Na szczęście na swojej drodze spotyka masę dobrych postaci, które postanawiają jej pomóc. Czy uda się rozwiązać problemy?

Alicja Kramer stworzyła świetną historię o losach małej dziewczynki. W nietuzinkowy sposób przedstawia problem, jakim jest zbyt duża ufność dzieci. Za pomocą magicznych elementów wprowadza niesamowitą atmosferę. W swoim dziele używa prostego języka, zrozumiałego dla każdego czytelnika. Fabuła jest dość prosta, interesująca. Powieść niesie ze sobą morał, a historia Nory skłania do przemyśleń. Autorka pokazuje, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz, że dobro zawsze zwycięża. Książka jest dość krótka, zawiera zaledwie 100 stron. W sam raz do przeczytania na dobranoc. Moja ocena: 9/10.
#Carolina

4 komentarze:

 1. Ksiażka przedstawia ważny problem. I okładka jest bajeczna! Zachwycila mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, już sama okładka jest przeurocza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam :) to ciekawa opowieść w baśniowym klimacie i z morałem.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)